Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Uudised

PRESSITEADE: Kaupmeeste liit ja e-kaubanduse liit panevad seljad kokku

July 7, 2025

- Author  

Eesti E-kaubanduse Liit koondab pea 550 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Tõnu Väät
- Autor  
Tegevjuht

Läinud nädalal toimunud Eesti E-kaubanduse Liidu ja Eesti Kaupmeeste Liidu kohtumisel tõdeti, et paljuski tegeldakse sarnaste teemadega ning tarvilik on koostööd tihendada.

Eesti Kaupmeeste Liidu tegevjuht Marika Merilai nimetas kohtumise kokkukutsumise põhjusena tõsiasja, et e-kaubandus on läbi põimunud nn tavakaubandusega ja vastupidi. „Meie kahe alaliidu näol pole tegu konkurentidega vaid loomulike koostööpartneritega- sellises situatsioonis on oluline liitude lähenemine,“ nentis Merilai.

Eesti E-kaubanduse Liidu tegevjuht Merle Kangur kinnitas sama, tõdedes, et üha enam traditsionaalseid kaupmehi laieneb e-maastikule ning ka vastupidi. „Erinevaid kaupmehi ühendavate liitude koostöö on loomulik ning ratsionaalne,“ sõnas Kangur.

Liidujuhtide sõnul on nn tavakaubanduse ja e-kaubanduse lähendemise põhjuseks tõsiasi, et mõistetakse, et tegelikkuses on tegemist sama valdkonna erinevate vormidega – e-poe olemasolu täiendab füüsilist kauplust ning vastupidi. Näiteks soovivad paljud inimesed kaupa kätte saada kauplusest, kuid oste sooritada kellaajast ja asukohast sõltumata.

Alaliitude kohtumisel seati paika mitmeid lähiaja konkreetseid plaane - eelkõige nähakse kokkupuutepunkte liikmetevahelises infovahetuses, ühiste koolituste ja ürituste korraldamises ning statistika kogumises.

Eesti Kaupmeeste Liit on vabatahtlikkuse alusel ühinenud Eesti Vabariigis tegutsevate jae-ja hulgikaubandusettevõtete ühendus. Kaupmeeste Liit on tegutsenud alates 1996 ja asutatud eesmärgiga esindada ja kaitsta liidu liikmete huve seadusloome protsessis, ettevõtluse arendamisel ja hea kaubandustava juurutamisel.

Kaupmeeste Liit on ETKL ja EKTK ning EuroCommerce liige. Lähemalt tutvu Eesti Kaupmeeste Liiduga siin.

Eesti E-kaubanduse Liit on loodud 2008 eesmärgiga olla e-kaubanduse alane kompetentsikeskus, kes jagab e-kaubanduse alast teavet nii ettevõtjatele, tarbijatele kui avalikule sektorile. Eesti E-kaubanduse Liit väljastab e-poodidele kvaliteedimärgist Turvaline Ostukoht. Liidu liikmete ja kvaliteedimärgise omanikega saad tutvuda siin.

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Мы компетентны

Мы точно знаем, что происходит в электронной коммерции и как ее использовать для развития бизнеса. Мы рады поделиться этими знаниями с помощью обзоров, исследований и обучения. Чтобы было легче выращивать и покупать.

Мы надежны

Для нас важны репутация и прогресс эстонской электронной коммерции. Мы выступаем за то, чтобы электронная коммерция Эстонии соответствовала передовой практике и высоким стандартам качества. Это выгодно как покупателю, так и продавцу.

Мы в безопасности

Вместе мы сделаем электронную коммерцию более безопасной. Наш знак качества «Безопасное место для покупки» гарантирует покупателю контролируемый и строгий процесс совершения покупок, а также повышает доверие к продавцу и улучшает репутацию.

Liitu liiduga

Интернет-магазины, которым можно доверять.

Знак качества «Безопасное место для покупки» гарантирует покупателю контролируемый шоппинг, отвечающий строгим условиям.

Ознакомьтесь с этикеткой качества