Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Statistika ja e-uuringud

Majandus ministeerium uurib ettevõtjate valmisolekut reaalajamajanduseks

October 21, 2021

- Author  

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Tõnu Väät
- Autor  
Tegevjuht

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium viib koostöös Tallinna Tehnikaülikooliga ettevõtjate seas läbi küsitluse, et uurida nende valmisolekut ja kogemusi reaalajas majandamise võimalustega.

Reaalajamajandus hõlmab endas masinloetavusel ja reaalajal põhinevaid digitaalseid lahendusi nagu e-arved, e-kviitungid ja e-aruanded, mille eesmärk on jõuda bürokraatiavaba ettevõtluskeskkonnani.

Eestis välja töötatud e-lahendused on teinud meist maailmas digimajanduse teerajajad, kuid nende lahenduste kasutamise osas on Eestil nii riigi- kui ettevõtlustasandil mitmeid arenguvõimalusi ja väljakutseid – ettevõtjad on väljendanud rahulolematust kasvava bürokraatiaga, lisaks jääb Eesti ettevõtete digitaliseerituse tase alla Euroopa Liidu keskmise.

„Eestis saab ettevõtte luua vähem kui 20 minutiga, tuludeklaratsiooni esitada 3 minutiga, meil on olemas turvaline X-tee ja usaldusväärsed autentimise vahendid, kuid väga palju ettevõtete aega ja raha kulub jätkuvalt nö tühitööle – käsitsi aruannete ja saatelehtede täitmisele, pdf arvetele ja muudele haldus- ja tugitegevustele,“ rääkis majandusminister Kadri Simson.

Simsoni sõnul võiks äriajamine tulevikus olla osa e-ökosüsteemist, kus ettevõtjad ei pea tegelema paberimajanduse ja käsitsi info sisestamise ja esitamisega riigile.

„Meie eesmärk on luua keskkond, kus ettevõtted saavad keskenduda lisandväärtuse kasvule, innovatsioonile, uute toodete või teenuste loomisele või uutele eksportturgudele sisenemisele, mitte tugitegevustele ja tühitööle,“ lisas minister.
„Oluline on välja selgitada kõik võimalused ettevõtete konkurentsivõime tõstmiseks, ka need, mis ei oma otsest mõju tootlikkuse kasvule, aga kaudselt seda pidurdavad.“

Antud küsitlus on osa MKM-i poolt käivitatud projektist, mille raames analüüsitakse ja edendatakse reaalajamajanduse kasutuselevõttu ning selleks sobivat keskkonda Eestis. Kogutud info on sisendiks Eesti reaalajamajanduse tegevuskavale ja Euroopa Liidu otsustusprotsessidele.

Ühtlasi on tegemist 2018. aasta detsembris lõppenud nullbürokraatia programmi raames alguse saanud aruandluskoormuse vähendamise tegevuste jätkuga.Oma mõtteid ja ettepanekuid reaalajas äriajamise osas saab esitada kuni 4. maini siin.

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega