Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Meedia

2019.a. 11 kuu e-ostlemise maht

October 21, 2021

- Author  

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Tõnu Väät
- Autor  
Tegevjuht

2019 aasta 11 kuu kokkuvõttes on eelmise aastaga võrreldes e-ostude kasv 25%, Eestist tehtud ostude käive kasvas 35%, välismaalt tehtud ostud suurenesid 17% võrra.Novembrikuus tehti e-oste 126 miljoni euro eest, mis on 16% võrra enam kui eelmise aasta samal perioodil.

Eesti ja välismaa e-poodidest tehakse oste üsna võrdselt. Aastases võrdluses on kiiremini kasvanud just Eesti e-poodidest tehtud ostud (kasv võrreldes eelmise aasta novembrikuuga 30%).

Eestist tehakse oste jäkuvalt suure ülekaaluga sagedamini pangalingiga maksmise võimalust kasutades, Eestis tehtud e-ostude käibest moodustasid novembris 74% pangalingi kaudu tehtud ostud.  

Oktoobri lõpus ja novembris oli mõnevõrra väiksem kasv, kui varasematel kuudel, kuid 2018.a. lõpp oli ka tugeva kasvuga.

Sellele vaatamata tuleb 2019.a. e-ostlemise kasv ca 25% eelmisest aastast, mis on väga korralik number.

Allikas: Eesti Pank ja Eesti E-kaubanduse Liit.

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega