Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Uudised

Aprillikuu pakiautomaatide maht

October 21, 2021

- Author  

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Tõnu Väät
- Autor  
Tegevjuht

Eelmise aasta aprillis oli tänu kaubanduskeskuste sulgemise ja inimeste paanikaga pakiautomaatide maht üle 200% kõrgem aasta varasemast, kuid vaatamata eelmise aasta suurele kasvuhüppele e-ostlesid eestlased selle aasta aprillis siiski veel rohkem! Aprillis liikus Eestis pakiautomaatidesse 1 387 000 pakki, mida on 41,17% rohkem, kui aasta tagasi.

Suurimat turuosa kasvu on teinud DPD ning aprillis langes Omniva turuosa alla 50% kogu pakituru mahust. Märtsi algul moodustas e-ostjate osakaal enam kui poole viies kaubagrupis, siis aprillis juba 9 kaubagrupis, selgub Kantar Emori värskest e-kaubanduse trendiuuringust.

Veebipoodidest on ostjaid enam kui tavapoodidest ostjaid raamatute, elektroonika, riiete, sisustuskaupade, jalatsite, kodutehnika, spordikaupade, kosmeetika ning parfümeeria kategoorias.

Ka toidukaupade ostmine veebist on veelgi kasvanud ja on alates eelmise aasta augustist seni kõrgeimal tasemel – kui augustis oli veebist toidukaupade ostjate osakaal 10 protsenti, siis aprillis juba 17 protsenti.

Maksekeskus, kes vahendab Eesti E-kaubanduse Liidu hinnangul vähemalt 50% kogu Eesti e-kaubanduse kaupade käibest, käibekasv oli aprillis +28% (vaatamata eelmise aasta aprilli mitmesaja protsendilisele kasvule!)

Lisaks ei jää Maksekeskuse maikuu keskmine päevakäive alla aprillikuu keskmisele päevakäibele, mis näitab, et kaubanduskeskuste lahtitegemine ei mõjuta olulisel määral e-poodidest ostlemist ehk vaatamata kaubanduskeskuste lahtiolekule jätkub võrreldes aprillikuu kasvuga samaväärne kasv ka maikuus.

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega