Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Aprillikuu pakiautomaatide monitooring ja turg

May 12, 2022

Tõnu Väät
- Author  
Tegevjuht

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Tõnu VäätTõnu Väät
Tõnu Väät
Tõnu Väät
Tõnu Väät
- Autor  
Tegevjuht
Tegevjuht

Aprillis liikus Eestis pakiautomaatidesse 991 000 pakki, mida on -25,6% vähem kui 2021.a. aprillis, mil liikus 1,3 miljonit pakki. Peamine põhjus on mõistagi 2021.a. aprillis kaubanduskeskuste kinni olek, kuid kindlasti mõjutab ka käesolev erakordne aasta- sõda, kütuse, toidu jm hinnatõus ning inflatsioon, mis keskmise leibkonna tarbimist peale esmavajaduste rahuldamise on tugevalt piiramas. Aprillis oli veel ka sügav talv- kevadkaupade müük nihkus maisse ning enim kannatasid luks- ja kallimate kaupade müüjad. Turuosad pakifirmade vahel on sel aastal olnud stabiilsed, Omniva hoiab jätkuvalt ka aprillis 44,8% turuosa, Smartpost 29,9% ning DPD 25,2%. DPD on teinud suurimat kasvu ning ka väikseimat langust eelmise aastaga võrreldes.

Rahvusvahelised trendid kinnitavad Eesti kulgu- Shopify, Etsy, PayPal jpt on andnud mõista e-kaubanduse mahtude langusest Covideelsele tasemele. Eelmisel aastal kasvas Eestis e-kaubanduse maht üüratu 1 miljardi euro võrra, 2,5 miljardini ning rohkem, kui 50%, on selle aasta prognoos maist-juunist stabiliseerumine ning aasta lõikes 15-20% kasvu, mitte enam. Kindlasti on võitjad enda kasutajamugavust, kiirust ning nutikat turundust kasvatavad ettevõtted.

 

Tõnu Väät

E-kaubanduse Liidu tegevjuht

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega