Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

E-kaubanduse Liit ja Uuskasutuskeskus kutsuvad e-poode ülejäävat kaupa uuesti ringlusesse saatma

October 21, 2021

Kati Posti
- Author  
Projektijuht

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Kati PostiKati Posti
Tõnu Väät
Kati Posti
Kati Posti
- Autor  
Projektijuht
Tegevjuht

Sotsiaalne vastutustundlikkus, oma ökoloogilise jalajälje vähendamine ja teised rohepöördega seotud teemad muutuvad üha aktuaalsemaks järjest suuremale hulgale ettevõtetele. Kuna valdkond on lai ja päris keerukas, siis tihti ettevõtted ei tea, kust alustada. 17 aastat turul tegutsenud Eesti üks suuremaid sotsiaalseid ettevõtteid MTÜ Uuskasutuskeskus pakub siinkohal ettevõtetele mugavat lahendust astuda üks väike samm antud valdkonnas ja kutsub Eesti E-kaubanduse Liidu liikmeid üle vaatama oma lattu pikalt seisma jäänud või tagastatud tooteid, mida ei saa enam uuena müüa. Uuskasutuskeskus on valmis kõik sellised heas korras asjad uuesti ringlusse andma oma 16 kaupluse kaudu või vajaduspõhiselt abivajajaid aidates. Lisaks toetab Uuskasutuskeskus mitmesuguseid kultuuri- ja kunstiprojekte, laenutades näiteks rõivaid filmide, seriaalide ja teatrietenduste jaoks, ning ka ürituste rohelisemaks muutmist, laenutades nõusid ja muud tarvilikku. Uuskasutuskeskuse erinevatest abi- ja koostööprojektidest saab lähemalt lugeda siit: https://uuskasutus.ee/meie-aitame/ ja https://uuskasutus.ee/koostoo/.

 

Astri Grupi nõukogu liikme Silver Hage sõnul on toodete taaskasutus üks lihtsamaid viise keskkonnajalajälje vähendamiseks ning kliimakriisi arvestades vältimatu suund. Astri Grupp alustas Uuskasutuskeskusega koostööd juba 2019. aastal kui korraldati koos kogumismajade arhitektuurivõistlus. Nüüdseks on esimesed kogumismajad avatud Astri Grupi keskuste ja turgude juures. Uuskasutuskeskusega koostöö on osa Astri Grupi rohestrateegiast, mille üks eesmärke on ringmajanduse ja jätkusuutliku tarbimise edendamine.

 

Kui Sinu ettevõttel on selliseid tooteid, mis võtavad väärtuslikku laoruumi, kuid võiksid veel kellelegi rõõmu pakkuda ja vajalikud olla, siis võta palun Uuskasutuskeskusega ühendust (kristi@uuskasutus.ee) ja lepime kokku, et kuidas asjad mugavalt uuesti ringlusse suunata. Nii lihtne ongi astuda üks sotsiaalselt vastutustundlik samm!

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega