Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Statistika ja e-uuringud

Eesti e-kaubanduse statistika muutub täpsemaks

October 21, 2021

- Author  

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Tõnu Väät
- Autor  
Tegevjuht

Eesti E-kaubanduse Liit, Statistikaamet ja Eesti Pank on kokku leppinud Eesti e-kaubanduse kasvu parema ja täpsema hindamise uueks aluseks Eesti Panga (Eesti pankade) maksetehingute statistika.

EMTAK koodi järgi mõõtmine, mis näitab ainult osalist ehk nende ettevõtete, kes deklareerivad oma e-müüki eraldi, arvestus jääb edasi, kuid ebatäpsuse tõttu ei ole ametlikuks ja avaldatavaks e-kaubanduse statistikaks.  

Antud muudatus ja kokkulepe jõustus aprillikuust ning hakkab kajastama Eesti e-kaubanduse tegelikku kasvu. Andmed on leitavad läbi Statistikaameti, pressiteadete, Eesti Panga ja E-kaubanduse Liidu alates maikuu lõpust või juuni algusest.

Eeldatav E-kaubanduse kasv saab olema tegelikult 20-25% kuus, mis vastab suuremate pankade ja makselahenduste pakkujate statistikale.

Lisainfo Eesti E-kaubanduse Liidu tegevjuht Tõnu Väät, tonu@e-kaubanduseliit.ee

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega