Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Eesti olulisi e-kaupmehi ühendav liit sai uue juhatuse

March 1, 2022

Kati Posti
- Author  
Projektijuht

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Kati PostiKati Posti
Tõnu Väät
Kati Posti
Kati Posti
- Autor  
Projektijuht
Tegevjuht

Eesti E-kaubanduse Liidu üldkogu valis liidule järgmiseks kaheks aastaks uue 13-liikmelise juhatuse. Liidu juhatuse esimehena jätkab Mait Mäesalu (Tulika) ning aseesimehena Art Lukas (Maksekeskus).

Lisaks Mäesalule ja Lukasele kuuluvad Eesti E-kaubanduse Liidu vastvalitud juhatusse Taavi Rajur (Hobby Hall Group), Peep Kuld (On24), Sven-Erik Veimer (Prisma), Silver Hage (Astri Group), Kaire Koik (Klick Eesti), Henri Kruusel (Sportland), Sven Purru (Furgner), Jan Andresoo (Inbank), Raido Tamar (SEOpartner), Risto Eelmaa (Itella Smartpost) ning Gunnar Obolenski (VisionCraft).

Mait Mäesalu lisas, et liidu juhatuse üks laiemaid fookusi on kindlasti aus ja õiglane maksukeskkond. Eelmisel aastal kasvas e-ostlemise käive Eestis 2,5 miljardi euroni, millest pool ehk üle miljardi euro makstakse välismaistele e-poodidele, kelle käivete ja käibemaksu Eestisse tasumise üle puudub aga MTAl kindel ülevaade. Me jätame kümneid, kui mitte sadu miljoneid maksuraha Eestile küsimata, mille eest saaks ehitada teed neljarealiseks või tõsta õpetajatel palkasid. Lisaks on see demoraliseeriv Eesti ettevõtjatele, kes maksavad ausalt kõik maksud riigile. Riik peab hakkama seda miljardit eurot, mis Eestist käibena välja voolab ja iga-aastaga 50% veel kasvab, kontrollima ning maksustama.

E-kaubanduse liidu tegevjuht Tõnu Väät lisas, et liit pöörab sel aastal suurt tähelepanu üleüldse e-ostlemisega seotud kompetentside arendamisele rahvusvahelises konkurentsis, samuti keskkonnateadlikkuse tõstmisele. „E-ostmise osatähtsus on juba ligi 20% kogu jaekaubandusest. Liidul on aina olulisem roll oma liikmete ehk e-kaupmeeste järjepideval koolitamisel ja tegevuse tõhustamisel. Ostjate jaoks tähendab see mugavamat ostukogemust, kindlustustunnet kodumaiste e-poodide suhtes ning soravaid tarne- ja maksetingimusi, mis on kooskõlas heade tavade ja seadusandlusega. Samuti jätkab liit tihedat koostööd valitsusasutustega, et leida üheskoos parimad lahendused e-kaubanduse statistika kogumisel, seadusandluses ja piiriüleste e-ostude maksustamises,“ kommenteeris Väät.

Eesti E-kaubanduse Liit on 2008. aastal loodud Eesti e-kauplejaid ühendav katusorganisatsioon, mis on viimase kahe aastaga kasvanud üheks suuremaks erialaliiduks otseliikmete arvult, ühendades rohkem kui 450 ettevõtet. Lisaks väljastab liit usaldusmärgist „Turvaline ostukoht“ ja monitoorib tingimustele vastavust.

Lisainfo:

Tõnu Väät

Eesti E-kaubanduse Liidu tegevjuht

Tel: +372 50 87 642 E-post: tonu@e-kaubanduseliit.ee

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega