Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Statistika ja e-uuringud

Eestist sooritatud ostude osakaal on suurenenud

October 21, 2021

- Author  

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Tõnu Väät
- Autor  
Tegevjuht

Kuigi e-kaubandusega seotud maksete käive vähenes 2020. aasta esimeses kvartalis võrreldes eelmise kvartaliga 2,5%,  on Eestist sooritatud ostude osakaal suurenenud, ulatudes 53,6%ni.

Kui 2019. aasta neljandas kvartalis ostesti Eestist 205,6 miljoni euro eest ja välismaalt 183 miljoni euro eest, siis 2020. aasta esimeses kvartalis osteti Eestist 203 miljoni euro eest ja välismaalt 175,9 miljoni euro eest.

Keskmine e-kaubandusega seotud makse suurus kasvas esimeses kvartalis nii ostude puhul Eestist kui ka välismaalt.

2019. aasta esimese kvartali e-kaubanduse kaarditehingute keskmine summa Eestis välja antud kaardiga Eestist ostes oli 16,7 eurot. Nüüd 2020. aasta esimeses kvartalis on keskmine summa aga tõusnud 33,5 euroni.

Välismaalt ostes oli keskmine summa 2019. aasta esimeses kvartalis 42,9 eurot, siis 2020. aasta esimeses kvartalis oli see summa juba 47,4 eurot.Allikas: Eesti E-kaubanduse Liit ja Eesti Pank

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega