Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Uudised

Eestlane pöördub Hiina e-kaubandusest koju tagasi ning vaatab üha rohkem ka Euroopa poole

October 21, 2021

- Author  

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Tõnu Väät
- Autor  
Tegevjuht

Koroonakriis on toonud e-kaubandusse uued tuuled. Kui varem domineerisid Eestisse saadetavate pakimahtude osas Hiina e-kaubandushiiud, siis 2020. aasta jooksul toimunud muudatuste tulemusena eelistavad kohalikud tarbijad üha enam kodumaiseid ja Euroopa e-kaubandusplatvorme, ütles Omniva juhatuse esimehe kohusetäitja Andre Veskimeister.

„Koroonakriisi esimese laine kõrghetkeil kasvasid mitmete Eesti suurte e-kauplejate mahud kaks või kolm korda. Omniva klientide seas leidus ka neid, kelle pakimahud kasvasid paari nädalaga 10 korda,“ ütles Andre Veskimeister.
„Mitmed suured rahvusvahelised e-kaubanduse ettevõtted on öelnud, et Baltikum oli regioon, kus e-kaubandus kasvas koroonakevadel kõige kiiremini. Meil on selle üle kahtlemata väga hea meel.“

Jõudsalt on kasvanud ka kaugemalt Euroopast tulevate pakkide maht, kuid märkimisväärselt on vähenenud seejuures Hiina e-kaubandusplatvormide osakaal.Kui möödunud aastal oli Hiina pakkide osakaal võrreldes Euroopa pakkidega 80/20 Hiina kasuks, siis viimase aasta jooksul on Euroopa mahud märkimisväärselt kasvanud. Tänane on vastav osakaal 60/40 ja trend Euroopa kasuks jätkub.Loe täpsemalt SIIT

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega