Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Uudised

Jaanuari-veebruari pakiautomaatide pakkide maht Eestis

October 21, 2021

- Author  

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Tõnu Väät
- Autor  
Tegevjuht

Jaanuarikuus kasvas Eesti sisene pakiautomaatide pakkide maht (eraisikute poolt ettevõtetest tellitud pakid) 34%, 924 000 pakini, võrreldes 2020 aastaga. Veebruarikuus oli kasv seoses Hiinas olnud pühadega mõnevõrra tagasihoidlikum, 20%, 788 000 pakini.

Märtsikuu prognoos 3 nädala baasil on ca 90% kasvu (mida tõstab oluliselt kaubanduskeskuste suletus). Maksekeskus, kes vahendab meie hinnangul ca 50% Eesti e-kaubanduse maksetest, käive kasvas jaanuaris 126% ning veebruaris 104%. Maskekeskusel on ca 4000 e-poodi klientideks, kellest 3000 Eestist. Eesti E-kaubanduse Liit monitoorib Eesti pakiautomaatide pakkide mahtu (DPD, Omniva, Smartpost) ning eraisikute poolt ettevõtetest tellitud pakke (eraisikute vahelised saadetised ei lähe arvesse).

Sisse arvutatakse nii Eesti kui piiriüleste e-poodide pakkide mahud, mida eestlased tellivad pakiautomaatidesse. Kõige suurema kasvu on 2 kuu põhjal teinud DPD, kes on pannud juurde ka pakiautomaate ning laiendanud võrgustikku. Võib jätkuvalt öelda, et pakiäri edukuse võti on eelkõige võimalikult laialdane automaatide võrgustik, mis näitab ka DPD jõulisemat turuosa kasvu 2021.a. alguses.

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega