Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Uudised

Jaanuarikuu pakiautomaatide mahtude monitooring

February 14, 2024

Tõnu Väät
- Author  
Tegevjuht

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Tõnu VäätTõnu Väät
Tõnu Väät
Tõnu Väät
Tõnu Väät
- Autor  
Tegevjuht
Tegevjuht

Jaanuarikuus tellisid eestlased ettevõtetest pakiautomaatidesse 1,26 miljonit pakki, mida on 195 436 pakki ja 18,3% rohkem, kui 2023 aasta jaanuaris. Ka 2023 aasta jaanuar oli päris korraliku, 10% kasvuga.

 

Kõige suuremat kasvu tegi jätkuvalt eelmise aasta suvest saati kasvanud Smartpost, 34%. Järgnes DPD 11,7% ja Omniva 8,9% kasvuga. Smartposti kasvu taga on peamiselt Aasiast Temu pakimaht. Smartpost võtab kasvuga ära vaikselt Omniva turuosa, on siiski Omniva kindel turuliider, järgneb Smartpost ja DPD. Venipak on veel alla 2% turuosaga, kuid kuna neil on juba rohkem kui 150 pakiautomaati üle Eesti, võiks sel aastal näha ka Venipaki turuosa kasvu.

 

Monitooringut koostab Eesti E-kaubanduse Liit koostöös Omniva, Smartposti, DPD ja Venipakiga

 

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega