Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Jaanuarikuu pakiautomaatide pakkide mahu monitooring

February 17, 2022

- Author  

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Tõnu Väät
- Autor  
Tegevjuht

Jaanuarikuus tellisid eestlased pakiautomaatidesse 967 574 pakki, mida on 4,4% rohkem, kui 2021.a. jaanuaris. Eelmise aasta jaanuaris oli kasv 34%, mis iseloomustas ka aastast koond kasvu protsenti.

Käesoleva aasta jaanuar ei erine palju detsembrikuu trendist. Maksekeskus, kes vahendab ca 2500 Eesti e-kaupleja makseid, käive langes jaanuaris võrreldes eelmise aasta jaanuariga -5%. Peamine põhjus moe- ja spordikaupade segment, milles tegutsevate kaupmeeste mahud jäid eelnevale jaanuarile märgatavalt alla. Peamine turu kasv tuli rahvusvahelistelt tellimustelt.

Jaanuari pakiautomaatide pakkide mahu turuosast suurimat hoiab jätkuvalt Omniva 44%, Smartpost 32% ning DPD 24%. Samas tegid nii Smartpost kui DPD (vastavalt 18% ja 35% jaanuaris kasvu võrreldes eelmise aasta jaanuariga) ning Omniva ainukesene langes -13%.

Eesti E-kaubanduse Liit

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega