Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Määratlemata

Kaubanduskoja ja E-kaubanduse liidu ühine seisukoht digitaalse sisu ja materiaalse kauba internetiostude suhtes

October 21, 2021

- Author  

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Tõnu Väät
- Autor  
Tegevjuht

Euroopa Komisjon ootab 3. septembrini huvitatud osapoolte arvamusi avalikku konsultatsiooni, mis käsitleb digitaalse infosisu ja materiaalse kauba internetiostude suhtes kohaldatava lepinguõiguse norme. Konsultatsiooni materjalid on kättesaadavad SIIN. Vastata võivad kõik huvilised, oma seisukoha esitab Komisjonile ka E-kaubanduse Liit.

Arutamaks ettevõtjate seisukohti õigusnormide osas, kohtusid esmaspäeval, 17. augustil Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi, Kaubandus-Tööstuskoja ja E-kaubanduse Liidu esindajad. Nii ministeerium kui ettevõtjate esindajad esitasid oma seisukohad Justiitsministeeriumile, kes koostab Eesti ametliku positsiooni.

Kaubandus-Tööstuskoda ja E-kaubanduse liit edastasid Justiitsministeeriumile ühise seisukoha Euroopa Komisjoni avaliku konsultatsiooni kohta, mis puudutab digitaalse sisu ja materiaalse kauba internetiostude suhtes kohaldatavate lepinguõiguse normide ühtlustamist.

Tervitame Euroopa Komisjoni initsiatiivi korrastada digitaalse sisuga toodete ja materiaalsete kaupade turgu. Leiame, et Komisjoni algatus peaks käsitlema ettevõtete ja tarbijate vahel sõlmitavaid kokkuleppeid, kuid mitte hõlmama ettevõtjatevahelisi tehinguid.

Oleme seisukohal, et siseturu sujuvaks toimimiseks on vajalik tarbijate õiguste ühtlustamine Euroopa Liidu tasandil, et muuta internetis ostude sooritamine nii kauplejate kui tarbijate jaoks mugavamaks ja kummagi poole õiguste-kohustuste osas selgemaks.

Kaubanduskoda ja E-kaubanduse liit edastasid ühise seisukoha, mille tervikteksti saad lugeda SIIN.

Ootame liikmete tagasisidet ja arutelu 1. septembrini.

Signe Kõiv
info@e-kaubanduseliit.ee

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega