Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Uudised

Kuidas meiliturunduse abil klientidele sooja vastuvõttu pakkuda?

October 21, 2021

Kati Posti
- Author  
Projektijuht

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Kati PostiKati Posti
Tõnu Väät
Kati Posti
Kati Posti
- Autor  
Projektijuht
Tegevjuht

Müügitunnelid ei ole nüüdseks ilmselt kellelegi võõras teema ja on selge, et meiliturundus mängib inimeste liigutamisel prospekti staatusest kliendi staatusesse kriitilise tähtsusega rolli. Tunneli keskosa on aga see, mis kõige enam headele meilistrateegiatele toetub, kirjutab Smaily turundusjuht Tanel Rand. 

Prospektist müügivihje tegemine on üsna lihtne. Selleks on vaid põnevat sisu vaja, nagu näiteks blogi ja sotsiaalmeedia postitusi, Youtube’i videosid, allalaaditavaid faile jne. Enamasti õnnestub nii juba prospekti e-posti aadress kätte saada. 

Kuidas sellest e-posti aadressist või tasuta kontost aga maksev klient teha? See nõuab juba oluliselt rohkem tööd. Just seetõttu on hea meiliturunduse strateegia, mille abil kliente vastu võtta, olulise tähtsusega ja aitab pikas perspektiivis äri kasvatamisele suuresti kaasa. 

See on süsteem, mis stabiilselt sinu müügitulemusi kasvatada aitab ja seetõttu tasub korraliku strateegia püsti panemisele veidi aega ja energiat kulutada. Vaatame nüüd üle mõningad sammud, mille abil efektiivne klientide vastuvõtmise meiliturunduse strateegia püsti panna. 

Esmamulje

Esmamulje loomiseks on aega 27 sekundit. E-kirjade puhul saad loota vaid sellele, et sinu teemarida ja eeltekst on piisavalt paeluvad, et adressaat ka kirja sisuga tutvuda tahab. Isegi kliendid, kes ise sinu kontaktilistiga liitunud on või ootavad kinnituskirju, ei pruugi e-kirja tingimata avada. 

Seega, kui tead, et inimesed avavad teatud tüüpi meili (nt tervituskiri või allalaetav neile kasulikku infot sisaldav fail), pead tagama, et selle kirjaga tabad märki kümnesse.

Parim osa kliendi vastuvõtu e-kirja juures on võimalus luua kohene personaalne side kellegagi, kes on juba sinu toote või teenuse vastu huvi üles näidanud. Ilmselt oskad üsna edukalt ka nende huvi suurust hinnata, kui oled senisel klienditeekonnal silma peal hoidnud. Tänu sellele võid edasise protsessi just konkreetsest kliendist ja tema soovidest ning vajadustest lähtuvalt kujundada. 

Teisisõnu on sul võimalus saata e-kirju, mis on nagu käsitöö kinkekorvid - konkreetsele kliendile individuaalselt ja hoolikalt kokku pandud. Lähene oma tervitus e-kirjale sellise nurga alt ja garanteeri, et jätad parima esmamulje, mis võimalik. 

Personaalne lähenemine

Me ei väsi kordamast - personaliseerimine on ülimalt oluline! Eriti nüüd, kui järjest enam ettevõtteid keskendub oma online ja sotsiaalmeedia positsiooni loomisele ja tugevdamisele. Tarbijad näevad personaliseeritud sisu kui võimalust terad sõkaldest eraldada ja jõuda kiiremini neid huvitava infoni. 

2018 aastal läbi viidud uuring näitas, et 83% klientidest on valmis oma andmeid jagama, kui see tähendab, et nad saavad nautida personaliseeritud ostukogemust. 91% väitis, et jäävad suurema tõenäosusega truuks brändile, kes jätab meelde nende eelistused ja huvid. 

Sama lähenemine kehtib ka e-kirjade puhul. Meilid, mille teemarida on personaliseeritud, saavad 26% suurema tõenäosusega avatud. Lisaks kaasneb selliste e-kirjadega oluliselt kõrgem kaasatus ja huvi kirjasaatja brändi vastu. Ilmselt on ütlematagi selge, et tervitus e-kirja teemarida tasub seega personaliseerida. 

Personaliseeritud e-kirja sisu tähendab seda, et kasutad igas meilis veidi kohandatavat sisu, mida vastavalt adressaadile muuta. Millele kohandatav sisu veel kaasa aitab?
A/B testimisele!

Jätka testimist

A/B testid on hindamatud. Kuna sinu kontaktilisti lisandub konstantselt uusi inimesi, on võimalik lõputult erinevaid teste läbi viia, leidmaks parim meiliturunduse strateegia, mis puudutab klientide vastuvõtmise protsessi.

Alustades teemaridadest ja CTA tekstidest kuni piltideni - sul on võimalik testida pea iga elementi oma e-kirjas, et jõuda parima võimaliku ülesehituseni, mis aitab lugejatel brändiga seoseid luua. 

Suurema saatmismahu korral on kohandatav sisu suuresti abiks e-kirjadele personaalse tunnetuse andmisel,  isegi, kui iga e-kirja tegelikult ühekaupa valmis ei vorbita. 

Vali kasulikud CTA-d

E-kirjad, mis võtavad fookusesse ühe spetsiifilise CTA, suurendavad klikkide määra kuni 371% ja müüke kuni 1617%. See tähendab, et õige CTA teksti valimine on olulisem kui peaaegu ükskõik milline muu meiliturunduse element. Kui keegi e-kirja avab, on sinu ülesandeks garanteerida, et neile kuvatakse CTA-d, mis on otseselt seotud situatsiooni või küsimusega, mis lugejale antud hetkel enim huvi pakub.

Sellise lähenemise puhul ei ole klientide vastuvõtu e-kirjad just parim aeg, kus uusi tooteid ja teenuseid müüma asuda. Võid aga kindel olla, et neil on sinu toodete, klienditeeninduse ja kontakti võtmise kohta küsimusi. 

Nagu kõigi teiste e-kirja puhul, nii on CTA-d ka klientide vastuvõtu meilide puhul väga olulised. Pead aga tagama, et valid õige CTA, kui tahad, et lugejad järgmise sammu teeksid ja sinu toote või teenuse ja brändi vastu suuremat huvi tundma hakkaksid. 

Ole abiks

Kontaktilistis olevate inimeste jaoks saab turundusmeilidest kiiresti sinuga suhtlemise naturaalne osa. Ilmselt annad neile just meili teel teada uutest toodetest, pakkumistest, üritustest jms. E-kirjad võivad endast aga ka klienditoe kanalit kujutada või vahendit, mille abil lugejatele väärtuslikku sisu edastada. 

Teisisõnu tasub tagada, et sinu klientide vastuvõtmise e-kirjades sisalduv info on nende jaoks tõepoolest kasulik. Paku harivat sisu nagu näiteks juhendeid, õpetlikke videosid või teiste klientide tagasisidet.

Kui suudad selle sisu kirjutada ka kliendi poolt soetatud toote või teenuse põhiseks, võid endale veelgi suuremad plusspunktid anda. 

Antud nippi tasub kõigi oma meiliturunduse kampaaniate puhul rakendada. Loomulikult on sul konkreetsed konversioonimäärad, milleni püüad jõuda ja kirjapõhjade valik võib olla veidi piiratud, aga iga e-kirja eesmärk peaks olema see, et adressaadid saavad kirjadest abi ja sinu brändi kohta rohkem teada. 

Ideaalses maailmas ei pea sa valima, kas seada esikohale klient või turunduseesmärk. Suurepärane e-kiri suudab mõlemast prioriteedi teha ja hoida nii kliendi õnnelikuna, kui eesmärgid täidetuna.

Tanel Rand

Smaily

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega