Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Laia kasutusvõimalusega kinkekaardid koguvad populaarust

December 3, 2021

Kati Posti
- Author  
Projektijuht

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Kati PostiKati Posti
Tõnu Väät
Kati Posti
Kati Posti
- Autor  
Projektijuht
Tegevjuht

Üleilmse kinkekaardi turu mahuks hindavad analüütikud ca 400 miljardit USA dollarit aastas ja lähiaastatel jätkab see stabiilset kasvu ulatudes paari aasta pärast 500 miljardi dollarini. Üleüldise netiostlemise trendi tuules kasvab kiiresti just digitaalsete kinkekaartide ostmine ja kasutamine.

Teise märkimisväärse trendina saab välja tuua laia kasutusalaga kinkekaartide keskmisest kiirema kasvu, mis on eriti hoogustunud covid-kriisi ajal. Ostjad ja kasutajad hindavad kinkekaarte, mis ei seo konkreetse kaupluse, kaupluse keti või teenindusasutuse külge, vaid mida saab kasutada paljudes poodides soetamaks seda, mida tõeliselt vaja. Teisisõnu meenutab kinkekaart üha rohkem ka tavalist maksevahendit.  

Kinkekaardid on populaarsed ka Eestis, kuid siingi annavad tooni pigem suurte kauplusekettide või kaubanduskeskuste kinkekaardid. Väiksemate poodide jaoks, mida Eestis on tuhandeid, on kinkekaardi lahendused tihti tehniliselt liiga keerulised või ei saavuta suurt edu just piiratuse tõttu.

Üldisi maailma trende ja kohalike kaupmeeste vajadusi silmas pidades arendasime Maksekeskuses ainulaadse kinkekaardi lahenduse Kniks. Seda kasutades saab ostelda sadades, peagi isegi tuhandetes Eesti, Läti ja Leedu e-poodides. Kaupmeestele tähendab see aga võimalust vaevata ja kuludeta liituda toimiva kinkekaardilahendusega. Nagu varasemalt viidatud on kinkekaardid üha rohkem kui laialdaselt kasutatavad makseviisid ja nii oleme selle ka kaupmehe jaoks lahendanud. E-poe pidaja ei pea muretsema kinkekaartide müümise ja väljastamise, nende kehtivuse ega jäägi kontrollimisega. Kõige selle eest hoolitseb Maksekeskus. Nii ei too Kniks e-poe pidajale võrreldes seniste töörütmidega muudatusi.  

Ameerika Ühendriikides, mida võib pidada ka kinkekaartide kasutamises üheks eesrindlikumaks turuks, ostab pühade hooajal vähemalt ühe kinkekaardi kolmveerand inimestest. Kõige enam ostetakse kinkekaarte lähedastele, järgnevad sõbrad ja neile omakorda kaugemad sugulased. Samuti on kinkekaardi ostjate hulgas olulisel kohal ka ettevõtted, kes nii premeerivad häid tulemusi saavutanud töötajaid.  

Kniks kinkekaardi pakkumiseks oma e-poes saab infot www.kniks.ee lehelt. Samal lehel saab kinkekaarte osta ja tutvuda pidevalt täieneva nimekirjaga poodidest, kus Kniksiga tasuda saab.

Kuldar Kullasepp

Äriarendus ja turundus

Maksekesus

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega