Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Uudised

Märtsikuu pakiautomaatide monitooring ning I kvartali kokkuvõte

April 17, 2023

Tõnu Väät
- Author  
Tegevjuht

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Tõnu VäätTõnu Väät
Tõnu Väät
Tõnu Väät
Tõnu Väät
- Autor  
Tegevjuht
Tegevjuht

Vaatamata jaemüügi ja kaubanduse paigalseisule tegi e-kaubandus ja pakiautomaatide pakkide maht märtsis ning I kvartalis muljetavaldava kasvu. Sellist kasvuprotsenti ei ole alates 2021 aastast üheski kuus olnud, mis toimus märtsis. Eestlased tellisid pakiautomaatidesse suisa 27,6% ehk 271 000 pakki rohkem, kui aasta tagasi samal kuul. Märtsis telliti automaatidesse kokku 1 256 000 pakki.

Kõige muljetavaldava kasvu eelmisest aastast tegi DPD, kes kasvas suisa 50%, Omniva 32%, Smartpost 7,3%.

I kvartalis oli e-kaubanduse pakiautomaatide maht 3,3 miljonit, mida on üle 400 000 paki ehk 14,4% rohkem, kui aasta tagasi I kvartalis, mil telliti 2,9 miljonit pakki. Muideks ka 2021.a, mil olid väga suurem kasvud võrreldes 2019 ja 2020 aastaga, oli pakiautomaatide pakkide maht I kvartalis 2,9 miljonit pakki. Seega vaatamata majanduse pidurdumisest ning pandeemia alguse tohutust kasvust teeb e-kaubanduse pakkide maht jätkuvalt muljetavaldavat kasvu.

 

Eesti E-kaubanduse Liit

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega