Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Uudised

Novembri ja 11 kuu pakiautomaatide monitooring

December 19, 2023

Tõnu Väät
- Author  
Tegevjuht

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Tõnu VäätTõnu Väät
Tõnu Väät
Tõnu Väät
Tõnu Väät
- Autor  
Tegevjuht
Tegevjuht

November oli läbi aegade suurima pakimahuga kuu. Sellist mahtu ei olnud isegi covidi tippajal, kui kaubanduskeskused olid suletud. Tõsi, pea 1,4 miljonit pakki on mitmel aastal kevadkuudel olnud, kuid selle aasta novembri 1,46 miljonit pakki on muljetavaldav. Eelmise aasta novembris oli 2021 aastast 9% kasvu, siis selle aasta novembris 2022 aasta novembrist 15,9% kasvu. Kõige suurema ja päris võimsa kasvu tegi Smartpost, 34,3%. DPD 14,7% ja Omniva 5,2%. Samas on Omniva turuosa stabiilne ning viimasel paaril kuul kukkunud rohkem ei ole. Sügisest alates on kõige rohkem turuosa kasvatanud Smartpost ja suisa pea 5% teiste arvelt.

11 kuuga on eestlased pakiautomaatidesse tellinud 12 902717 pakki ehk eelmise aasta 12 kuu rekord 12,4 miljonit pakki on juba poole miljoniga ületatud  11 kuuga. Selgelt tuleb 2023.a. pakimaht üle 14 miljoni paki, mis on päris korralik kasv. Kuigi E-smaspäev ja Black Friday tõid korraliku käibekasvu e-kaubanduse sektorile ning pakkide maht on tublisti kasvanud on keskmine ostukorv kohati 20% langenud, mis näitab inflatsiooni, hinnatõusu, kui ka ostujõu tegelikku langust, mitte kasvu. Samamoodi on kasvanud mõnevõrra rohkem Eesti sisesest tarbimisest piiriülene e-ostlemine, peamiselt Aasiast (Aliexpress, Temu jt) ning suurematest rahvusvahelistest müügikohtadest, kus on suuremaid soodustusi ning agresiivsemaid reklaame.

 

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega