Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Uudised

Oktoobri ja 10 kuu pakiautomaatide mahtude monitooring

November 9, 2023

Tõnu Väät
- Author  
Tegevjuht

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Tõnu VäätTõnu Väät
Tõnu Väät
Tõnu Väät
Tõnu Väät
- Autor  
Tegevjuht
Tegevjuht

Oktoobrikuus tellisid eestlased pakiautomaatidesse 1,26 miljonit pakki,  mida on pea 21% ja 160 000 pakki rohkem, kui aasta varem. Eelmise aasta oktoobris oli kasv napilt alla 8%.

Kõige suuremat kasvu tegi oktoobris DPD 35%,Smartpost 27% ning Omniva kõigest napilt alla 9%. Tõsi, Omniva maht on siiski ca 35% suurem teistest ja ühikuliselt mahu kasv pakkides ei jää palju alla teistele on siiski fakt, et Omniva on viimase 4-5 kuuga stabiilselt iga kuu 0,5-2% turuosa kaotanud.

Üldist kasvu veavad kampaaniad, Aasia (Aliexpess, Temu jt) kui ka uued sisenejad turule. Ka tublimad kohalikud e-poed teevad 3-10% kasvu. Oktoobris ja ka novembris on vähenenud keskmine ostukorv, mida näitab kasvõi ka E-smaspäev. Ilmselt isegi 20% ja see peegeldab selgelt valitsevat olukorda-otsitakse soodsamaid tooteid, vaadatakse hoolikamalt ost üle ja kaalutakse.

10 kuuga on eestlased tellinud aga juba 11,4 miljonit pakki, mida on 16% ja 1,6 miljonit pakki rohkem, kui 2022.a. 10 kuuga. Seega eelmise aasta rekordiline 12 miljoni paki piir saab juba pooles novembris ületatud ning vallutatud ka 13 miljoni paki piir aasta lõpuks.

 

Monitooringu koostab Eesti E-kaubanduse Liit koostöös Omniva, DPD ja Smartpostiga

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega