Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Pakkumised

Ostukonto – uus makselahendus e-poodidele

October 21, 2021

- Author  

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Tõnu Väät
- Autor  
Tegevjuht

Praegune olukord on muutnud veebipoed tarbijale olulisemaks kui kunagi varem.

Kasutajasõbralikkus ja turvalisus mängivad sealjuures olulist rolli.

Ka E-kaubanduse Liidu juht Tõnu Väät tõdeb, et „praeguses keerulises majandusolukorras, kus iga nädalaga kasvab e-ostude maht varasemaga tunduvalt jõulisemalt, on kõige rohkem võimalik võita just e-kauplejatel, kes on varasemalt või investeerivad käesoleval hetkel just oma äri e-kanalite parimasse toimimisse, et muuta need nii enda kui ka tarbija vaates veelgi turvalisemaks, töökindlamaks ja paindlikumaks.“

Suuremad veebipoed pööravad küll rõhku ostuprotsessi optimeerimisele selles osas, mis puudutab soovitud kauba leidmist, presenteerimist, ostukorvi lisamist ja tellimuse vormistamist, kuid ostuteekonna viimane osa, ehk ostukorvi tasumise võimalused, saavad kaupmeestelt tihtipeale teenimatult vähe tähelepanu.

Selle tulemusena on Eesti veebipoodides võrreldes lähiriikide praktikaga saadaval kohati üsna piiratud valik maksevõimalusi. Mitmed rahvusvahelised uuringud aga väidavad, et just kesine maksevõimaluste valik tingib oluliselt kõrgema ostukorvi hülgamise määra ning ebavajalikud lisakulud kaupmehele.

Nii nagu füüsilises kaupluses soovib klient ka e-poes leida mitmekesisust, valikuvabadust, turvalisust ning riskivaba maksevõimalust. Kahjuks oleme selles osas eeskujulikest lähiriikidest mõnevõrra maha jäänud. Meil on suur vajadus innovaatiliste makselahenduste järele, mis aitaksid Eesti e-kaubandusel veelgi kiiremini ja efektiivsemalt kasvada, et jõuda järele Põhjamaade e-kaubanduse buumile.

Sisse oleks vaja lülitada uus käik, et luua traditsiooniliste pangalinkide ja krediitkaartide kõrvale uue generatsiooni makselahendusi, mis oleksid kliendile veel turvalisemad, lihtsamad ja paindlikumad ning võimaldaksid kaupmehel väiksemate kulude ja vähemate ostukorvi hülgamiste juures genereerida rohkem müüki.

Svea on juba kümneid aastaid olnud üks juhtivaid makselahenduste pakkujaid Põhjamaades, kelle e-poodide makselahendusi kasutatakse aastas mitmete miljonite ostutehingute vormistamisel enam kui miljardi euro väärtuses. Käesoleva aasta alguses tõi Svea Eestis turule uue põlvkonna makselahenduse – ostukonto e-poodidele, et teha meie jõukate naaberriikide parimad maksepraktikad kättesaadavaks ka Eesti inimestele ja e-kaupmeestele.

Mis on ostukonto?

Ostukonto põhimõtteks on korduvkasutatav ostulimiit koos krediidifunktsiooniga, mis on seotud ainult konkreetse e-poega. See soodustab mugavat ostlemist ning suurendab kaupmehe ja kliendi vahelist lojaalsust. Makselahenduse kasutamine on kliendile turvaline, kuna ostu eest saab tasuda alles pärast tellitud kauba kättesaamist.

Ühtlasi on kliendil aega 30 päeva, et otsustada, kas ta soovib ostu eest tasumist ajatada pikema perioodi peale või maksab maksetähtajal kogu ostusumma korraga tagasi – selleks ei ole vaja sõlmida eraldi lepingut ega esitada muid lisadokumente.

E-kaupmehele on antud lahendus soodsam kui pangalingid, -kaardid jm, kuna puuduvad tehingu- ja liitumistasud, ühtlasi toimib makselahendus pankadest sõltumatuna, st antud lahendus toimib ka siis, kui pankade maksed ei toimi.„Osta nüüd, maksa hiljem“ tüüpi makselahendus tähendab ühtlasi, et kliendil on sooritatud ostu eest võimalik tasuda 30 päeva jooksul täiendava intressikuluta.

Ostukonto erineb teistest makselahendustest eeskätt seetõttu, et kogu protsess on tehtud ülilihtsaks ja paindlikuks, et kasvatada klientide lojaalsust ning soodustada kordusostude sooritamist.

Ostukonto eelised e-kaupmehele:

 • Kaupmehele on ostukonto makselahendus tasuta nii esmasel liitumisel kui ka edaspidisel kasutamisel.
 • Ostukonto makseviis on seotud kaupmehe kaubamärgiga, et toetada kaupmehe kaubamärgi kinnistumist tarbija teadvuses veelgi.
 • Suurem ostjate lojaalsus kasvatab kordusostude arvu – kaupmehel on võimalus olla klientidega pidevas kontaktis ning saada parem ülevaade ja kontroll nende ostukäitumise üle.
 • Svea pikaaegne Põhjamaade kogemus loob kaupmehele turvatunnet – kaupade ostuga seotud makseriskid katab teenusepakkuja.
 • Ostukonto loob kiire ja automatiseeritud infovahetuse nii tavapäraste tehingute kui ka tagastuste puhul, mis vähendab oluliselt kaupmehe manuaalset tööd.

Ostukonto eelised kliendile:

 • Sobilik makseviis sõltumata sellest, millise pangaga on klient seotud.
 • Ostukontoga liitumise protsess on kiire ja mugav – leping, mis võimaldab ostukontot pikaajaliselt kasutada, sõlmitakse ühekordselt ning kõik tulevikus tehtavad ostud koondatakse ühe ostulimiidi alla, mis teeb ostude eest tasumise väga mugavaks.
 • Ostukontoga maksmine on turvaline – ostukonto kasutamiseks on vaja tuvastada end digitaalselt, mis minimeerib andmete väärkasutuse.
 • Cashless shopping võimaldab oste sooritada ka siis, kui parasjagu kontol rahalised vahendid puuduvad või krediitkaart ei ole käepärast.
 • Ostukonto on riskivaba, kuna maksmine toimub alles pärast kauba kättesaamist ning kolmandate osapooltega isikuandmeid jagama ei pea.
 • Ostukonto loob privaatsust, kuna ostude sisu ja ostuharjumusi ei pea jagama oma kodupangaga, seetõttu ei kajastu need tehingud ka pangakonto väljavõttel.

Lihtsustades ostjate elu

Kui kaupmees on liitunud ostukontoga, siis tekib ostjale maksmisvõimaluste valikute juurde alternatiivina  ostukonto, mis on kaupmehele personaalse kujundusega. Valides tasumiseks ostukonto, palutakse kliendil logida sisse konto avamise keskkonda, kus juba mõne hiireklikiga on võimalik määrata isiklik ostulimiit ning sõlmida ühekordne leping.

Krediidi saamiseks ei ole vaja esitada täiendavaid dokumente (konto väljavõte jms). Edaspidi ei ole ostude eest tasumiseks vaja täita ega allkirjastada mingeid täiendavaid lepinguid või dokumente.Ostja jaoks tähendab see võimalust sooritada tulevikuostud kindlaks määratud ostulimiidi ulatuses mugavalt ühest e-poest. Seejuures valib ostja ise sobiva aja ja summa, millal kasutatud ostulimiidi tagasi maksab. Praeguses keerulises olukorras on selline lahendus ostjatele tõenäoliselt vägagi sobiv ja meelepärane.

Uue generatsiooni makselahendus

Kokkuvõttes võib öelda, et ostukonto on e-kaupmehele soodsam ja paindlikum makselahendus kui mistahes järelmaks, kiirem kui pangalink ning mugavam ja turvalisem kui kõik teised makselahendused kokku.

Kasulikke lisafunktsioone on ostukontol veelgi: mugav aruandlus, kaupmehepõhine bränding, pankadest sõltumatus jpm. Kui soovid oma e-poe käivet suurendada, kulusid optimeerida, riske maandada ning pakkuda klientidele uue generatsiooni makselahendust, siis võta ühendust Taavi Mägiga e-posti aadressil taavi.magi@svea.ee või telefonil 5681 1178 või uuri täpsemalt, kuidas ostukonto Sinu elu lihtsamaks teeb, Svea kodulehelt.

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega