Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Meedia

Oviir arutas katusorganisatsioonidega ettevõtluse tugisüsteemi tuleviku üle

October 21, 2021

- Author  

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Tõnu Väät
- Autor  
Tegevjuht

Ettevõtlusminister Liisa Oviir arutas teisipäeval ettevõtjaid ühendavate 40 katusorganisatsiooni esindajaga mullu sügisel kogutud ettepanekuid riiklike ettevõtlust toetavate struktuuride muutmiseks.„15 aastat tagasi loodud ettevõtluse tugisüsteem on aeglane ja bürokraatlik, puudu jääb ka asutuste vahelisest koordinatsioonist. Samuti on tänane süsteem väga riigikeskne. Arvestades, et Euroopa Struktuurfondide vahendid pärast 2020. aastat Eesti ettevõtluse toetamiseks märkimisväärselt vähenevad, tuleb alustada juba täna ettevalmistusi, et kohaneda muutuvate oludega,“ ütles minister Oviir.Mullu sügisel kogus majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ettevõtjatelt ja nende katusorganisatsioonidelt nägemust, kuidas saaks riik kõige efektiivsemalt ja ettevõtjasõbralikumalt ettevõtlust toetada ning milliste organisatsioonide ja struktuuride kaudu seda nende hinnangul kõige mõistlikum teha oleks.

Kokku laekus majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile üle 30 ettepaneku – ettepanekute ühine joon oli mure praeguse killustatud süsteemi pärast. Murekohaks on ka ühtse tervikvaate puudumine, seda nii strateegilise planeerimise kui konkreetsete teenuste pakkumise tasandil.

Organisatsioonide ettepanekutele tuginedes on majandus- ja kommunikatsiooniministeerium alustanud tugistruktuuride reformimise kontseptsiooni väljatöötamist.

Minister Oviir ütles teisipäevasel kohtumisel, et olemasolev tugisüsteem peab muutuma kaasaegsemaks, kliendisõbralikuks ja efektiivseks.„Killustatud süsteemi asemele tuleb luua tugev tervik,“ ütles Oviir. „Meie ülesanne on luua võimalused uuendusmeelsete eksportööride pealekasvuks ja kõrge lisandväärtusega töökohtade loomiseks pakkudes ettevõtjatele parimaid arengutingimusi.“Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu juht Verni Loodmaa ütles, et toetab tugistruktuuride funktsioonide üle vaatamist.


„Turism on Euroopas üks kiiremini kasvavaid tööstusharusid ja seepärast on riigi ja ettevõtete vaheliste suhete selgus ka peale Euroopa Liidu toetuste lõppemist meile väga oluline,“ lausus Loodmaa.Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Mait Palts ütles, et tugistruktuuride korrastamine on hädavajalik, kuid nentis ka, et loomulikult on tegemist paljude vastuoludega ja erinevate huvipooltega protsessiga.


„Et tulemus oleks meie ettevõtjaid maksimaalselt toetav ja nende huve arvestav, tuleb paratamatult tänastel nõustamis- ja rakendusasutustel lasta lahti arusaamast nagu kõik seni tehtu oleks hädavajalik ja peaks jätkuma,“ lausus Palts.


Ta lisas, et lisaks struktuuride ühtlustamisele ja konsolideerimisele on vajalik ka sisulistele tegevustele pilk peale heita ning koos ettevõtlusorganisatsioonidega läbi arutada, millist tuge riigilt 10-15 aasta perspektiivis oodatakse.

„Kõige hullem oleks tegeleda vaid tänastele tegevustele õigustuste otsimisega ja sinna ümber vaid uue kesta loomisega. Vähetähtis ei ole ka see, et tänaseks killustunud ja mitme tuhande ametnikuni paisunud tugistruktuuri ülevaatamise käigus tuleb süsteemist ka üleliigne ballast välja lasta ning tõmmata pidurit selle edasisele kasvamisele,“ märkis Palts.

Vaata ettekannet SIIT.

Allikas: Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega