Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Uudised

PRESSITEADE: Osta.ee astus Eesti e-kaubanduse Liitu

October 21, 2021

- Author  

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Tõnu Väät
- Autor  
Tegevjuht

Enam kui 800 tegutsevat e-poodi koondava ostu-müügikeskkonna Osta.ee haldusfirma Allegro Baltics astus Eesti E-kaubanduse Liitu, et rääkida kaasa Eesti e-kaubanduse arendamisel.

Gunnar Valge, Allegro Balticsi juht: “Osta.ee juures kaupleb enam kui 800 e-poodi ning seetõttu tahame kaasa rääkida e-kaubanduse alase seadusloome ja turvalisuse arendamises. Meile on väga oluline, et e-kaubandus areneks, et ostukohti oleks palju ning et ostjate käsutuses oleks korralik valik hea hinnaga kaupu. Teiselt poolt, mida rohkem edukaid müüjaid meie juurde koondub, seda paremini läheb Osta.ee-l. Mitmed meie keskkonna kaupmehed teevad viiekohalisi kuukäibeid. Eestis me 5 aastaga Saksamaa e-kaubanduse 70% osakaaluni kogu kaubandusest ei küüni, aga 50% kandis oleme küll. Aastataguse ajaga on e-kaupmeeste arv Osta.ee-s kasvanud 45%, kaupluste brutokäive aga 3 korda.”

Inimeste e-kaupmeestelt ostmise turvatunnet on vähendanud juhtumid, kus ostja maksab, aga kaupa ei saa. “Usaldada saab kauplemiskeskkondi, kus on turvatud makseviisid ning e poode, mis on teada-tuntud või kannavad „Turvalise Ostukoha“ märgistust,” räägib Gunnar Valge

Merle Kangur, Eesti e-kaubanduse Liidu tegevjuht: “Osta.ee liitumine annab liidule tuge ning suuremat kõlapinda meie tegevustele. Liidu selle aasta suurimateks väljakutseteks on e-kaubanduse alase statistika korda seadmine ning seadusloomes aktiivne kaasarääkimine.”
Merle Kangur kutsub üles inimesi eelistama kaupade ostmisel Eesti e-poode. “Euroopa liidu direktiivi kohaselt peaks 2015. aastaks tehtama 50% ostudest interneti teel. Seda saavad toetada kodumaiseid veebipoode välismaistele eelistavad tarbijad. Kaup ei ole meil küll nii soodsa hinnaga, kuid selle eest on oluliselt lühemad tarneajad, emakeelne klienditeenindus ning lihtsam kaupade tagastamise protsess,” ütleb ta.
Ansi Arumeel, Eesti Posti juhatuse liige: “Logistikaettevõttena tervitame Osta.ee liitu astumist. E-kaubanduse turg kasvab ja see loob tarbijatele juurde uusi võimalusi. Kohalikele e-kaupmeestele on tõeline väljakutse, kuidas konkureerida üleilmse e-kaubandusega ja kuidas sellest eristuda. Näeme Eesti Postis, et rahvusvaheline e-kaubandus kasvab kiiremini, selle aasta esimeses kvartalis tuli välisriikidest Eestisse kolm korda rohkem saadetisi võrreldes mullu sama ajaga. Usun, et Eesti E-kaubanduse Liit on hea koostöömudel, kuidas ühiselt leida lahendusi, et Eesti e-kaupmehi konkurentsivõimelisemaks muuta ja suurte kogemustega Osta.ee-l on kindlasti, mida teistega jagada.”

Eesti E-kaubanduse Liit on loodud 2008. aastal, et aidata kaasa Eesti e-kauplejate konkurentsivõime suurenemisele läbi koostöö erinevate riiklike ning teiste sidusorganisatsioonidega, osaleda e-kaubanduse maine kujundamisel läbi internetist ostlemise alase teadlikkuse ja usalduse kasvatamise ühiskonnas. Üks tegevusi on ka kvaliteedimärgise „Turvaline Ostukoht” väljastamine. Liitu kuulub üle 80 tegutseva e-kaupluse.

Osta.ee on ostu-müügikeskkond internetis, millel on üle 260 000 registreeritud ning autenditud kasutaja ning 600 000 eri külastajat iga kuu. Keskkonnas tehakse iga kuu keskmiselt 1,5 miljoni euro väärtuses tehinguid ning ta on suurim e-kaubanduse ettevõte Eestis. Osta.ee teeb piraatlusega võitlemiseks koostööd mitme kaubamärgi ja ametiasutusega. Osta.ee kuulub koos kinnisvaraportaaliga KV.ee ettevõttele Allegro Baltics.

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega