Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Sanktsioonid luksuskaupade eksportimisel Vene Föderatsiooni

March 31, 2022

Kati Posti
- Author  
Projektijuht

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Kati PostiKati Posti
Tõnu Väät
Kati Posti
Kati Posti
- Autor  
Projektijuht
Tegevjuht

Soovitame teil tutvuda EL Nõukogu 15.märtsi 2022 määrusega 2022/48. Antud määrus kehtestab uued piirangud luksuskaupade eksportimisele Vene Föderatsiooni. Määruse Artikkel 3h järgi on keelatud luksuskaupade nimistus olevate kaupade eksport juhul kui eseme väärtus ületab 300 eurot. Samas kehtib teatud kaubagruppidele pisut kõrgem piirhind, mille puhul on kauba eksport Vene Föderatsiooni lubatud (mõned näited: teatud olmeelektroonika – 750 EUR, fotokaamerad – 1000 EUR; muusikariistad –1500 EUR jne). Täieliku kaupade nimekirja leiate määruse lisast.


Palume enne tax free kviitungi vormistamist kindlaks teha, kas kliendi sihtriik on Vene Föderatsioon ja vastavalt sellele järgida kehtivad jm piiranguid.


Määrus:  https://eur-lex.europa.eu/legal-content/ET/TXT/?uri=CELEX:32022R0428

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega