Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Söögikohad ja toidukullerid olid mullu Balti e-kaubanduse suured võitjad

March 17, 2022

Kati Posti
- Author  
Projektijuht

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Kati PostiKati Posti
Tõnu Väät
Kati Posti
Kati Posti
- Autor  
Projektijuht
Tegevjuht

Suure hüppe tegid e-ostud restoranidest ja kohvikutest ning seda kõigis Balti riikides. E-kaubandus kasvas Eestis ka teistes valdkondades, välja arvatud meelelahutuse ning aia- ja kodukaupade segmendis.

Söögikohtadest tegid SEB Eesti kliendid e-oste 2021. aastal üle 100% rohkem, kui aasta tagasi. Veelgi suurem oli kasv Lätis (141%) ja Leedus (119%). Toidukaupade, terviseteenuste ja riiete e-kaubanduse kasv ulatus Eestis 40% juurde. Lätis näitas suurt kasvu (116%) rõivaste e-kaubandus, mida võib seostada riigis valitsenud pikema ja rangema karantiiniga. Leedulased kulutasid varasemast tunduvalt rohkem (96%) reisimisele ja hotellidele.

Kõigis Balti riikides kulutati mullu vähem meelelahutusele ja Eestis oli langus 18%, mille põhjuseks oli suur huvi e-meelelahutuse vastu 2020. aastal, mis möödunud aastal mõnevõrra langes.

Vanuserühmade lõikes kasvas e-kaubandus Eestis enim kõige nooremate, 18–25-aastaste seas (39%) ning mida vanuserühm edasi, seda väiksem oli kasv. Lätis ja Leedus ulatus eri vanuserühmades e-kaubanduse kasv 30% kanti ning kõige suurem tõus oli samuti noorimas vanusegrupis.


Tabel: e-kaubanduse käibe muutus 2021. aastal võrreldes 2020. aastaga.
Aluseks on võetud SEB klientide e-kanalites tehtud kaardi- ja pangalingimaksed.

 

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega