Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet juhib tähelepanu korrektsetele tarneaegade avaldamistele

December 8, 2022

Kati Posti
- Author  
Projektijuht

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Kati PostiKati Posti
Tõnu Väät
Kati Posti
Kati Posti
- Autor  
Projektijuht
Tegevjuht

Jõulude lähenedes ja mitmete sooduskampaaniate välja kuulutamise tõttu hoogustub ka e-kaubandus, mistõttu juhib Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet (TTJA) tähelepanu korrektsetele tarneaegade avaldamistele.

Otsides meelepärast kaupa, on hinna kõrval kaupleja poolt lubatud tarneaeg tarbija jaoks üheks peamiseks kriteeriumiks, mille järgi valik tehakse. Jõulukinke ostes on tarbijale veelgi olulisem, et kingitused õigeks ajaks kohale jõuaks. Seega teave tarneaja pikkuse kohta on tarbijale ostuotsuse tegemisel väga oluliseks kriteeriumiks, mille järgi kaupu valitakse.

Selgitame, et võlaõigusseaduse § 54 lg 1 p-i 9 kohaselt on kauplejal kohustus esitada tarbijale lepingu sõlmimise eelselt teave kauba kättetoimetamise, tellimuse täitmise korra ja asja kättetoimetamise aja kohta. Avaldatud teave peab olema korrektne ega tohi tarbijat eksitada. Tarneaja kohta ebaõige info esitamist loetakse tarbijakaitseseaduse § 16 lg 2 p 2 kohaselt eksitavaks kauplemisvõtteks. Kauplejal on keelatud moonutada tarbijate majanduskäitumist. Eelneva puhul võetakse arvesse ka üksnes tõenäosust, et tarbija teeb avaldatud teabe mõjul tehinguotsuse, mida ta muul juhul ei oleks teinud.

Samuti juhime kauplejate tähelepanu, et tarbija eksitamiseks loetakse ka olukorda, kui toote juurde on märgitud teave „kohe laos olemas“ vms, kuigi tegelikult asub ladu välisriigis ja kauba tarbijani toimetamiseks kulub enam kui paar päeva.

Amet kutsub kauplejaid üles tähelepanelikkusele ja korrektsele kaubandustegevusele ja palub veenduda, et kaupade juures oleks märgitud korrektne teave ning e-poes oleks müügis ainult kaup, mida on võimalik lubatud aja jooksul tarnida. Teavitame, et TTJA kontrollib tarneaegadega seonduva info avaldamist ja sellest kinnipidamist.

Vastavalt tarbijakaitseseaduse § 70 lg-le 2 toob ebaausa kauplemisvõtte kasutamise keelu rikkumine kaasa rahatrahvi summas kuni 400 000 eurot. Sama seaduse § 622 kohaselt on TTJA-lõigus nõuda veebiliidesele juurdepääsu piiramist ehk e-poe domeeni blokeerimist.

Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet

info@ttja.ee

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega