Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Kuulutused

Tüüpilisemad vead soodusmüügi-<br>kampaaniate korraldamisel

October 21, 2021

- Author  

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Tõnu Väät
- Autor  
Tegevjuht

Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet (TTJA) kontrollis perioodil 18.02.2020 kuni 03.04.2020 Eesti suurimate ehitusmaterjalide jaemüüjate tegevust soodusmüügikampaaniate reklaamimisel ja läbiviimisel.

TTJA kontrollis K-Rauta, Bauhof, Bauhaus, EhituseABC, Espak, Decora 13 kaupluses kokku 504 toodet, mille puhul tuvastas 70 rikkumist ja 17 erineva ebaausa kauplemisvõtte kasutamist.Lisaks tavakauplustele kontrollis TTJA ka:K-rauta.ee, Bauhof.ee, Bauhaus.ee, Ehituseabc.ee, Decora.ee e-kauplusi. TTJA monitooris nimetatud e-kauplustes kokku 499 toodet, millega seoses tuvastas mitmeid ebaausaid kauplemisvõtteid:

  • Soodushinnad olid märgitud ka uutele toodetele ehk toodetele, mis ei olnud varasemalt e-poes müügil olnud.
  • Soodusmüügikampaania ei olnud ajaliselt piiratud ehk toodete juures ei olnud avaldatud sooduskampaania kehtivuse kuupäeva.
  • Soodusmüügikampaaniad toimusid järjestikku või liiga lähestikku (näiteks 1-2 päevaste vahedega).
  • Soodushinnad ei olnud tunduvalt madalamad varem kehtinud tavahindadest (näiteks oli toote tava- ja soodushinna vahe ainult 0,01 senti).
  • Toodetele märgitud tavahinnad ei olnud tegelikud tavahinnad ehk soodushinna juures avaldatud tavahind oli märgitud kunstlikult suuremaks.

Sarnaselt teiste Eesti e-kauplejatega oli ka ehituskauplejate e-kaupluste puhul kõige tõsisemaks rikkumiseks nn piigi-süsteemi kasutamine.

See tähistab olukorda, kus soodushinnana kuvatakse hinda, mis ei ole tegelikult soodushind vaid hoopis tavahinnast kõrgem hind. Kuna selline hinna avaldamine ei ole tõene ega tarbija suhtes aus, on tegemist ebaausa kauplemisvõttega.

Näide: 01.02.2020 oli toote tavahinnaks 49 eurot. 02.02.2020 märgiti toote soodushinnaks 69 eurot ja mahatõmmatud tavahinnaks 89 eurot. 03.02.2020 sai sooduskampaania läbi ja toote tavahinnaks märgiti jälle 49 eurot.

Näiteid tavakaupluste kontrolli käigus tuvastatud ebaausatest kauplemisvõtetest leiab TTJA kodulehel. Lisaks on TTJA koostanud kauplejatele juhendi "Juhend müügi- ja ühikuhinna avaldamise ning soodustingimustel müügist teavitamise kohta".

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega