Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Blogi

Vaata, kes on "E-tegu 2015" finalistid!

October 21, 2021

- Author  

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Tõnu Väät
- Autor  
Tegevjuht

Eesti E-kaubanduse Liit otsib teist aastat järjest silmapaistvaimat tegu Eesti e-kaubanduses, mille eesmärk on tunnustada tublisid tegijaid ja valdkonna arendajaid. Eile selgusid rahvahääletuse ja žürii otsuse tulemusel 5 finalisti, kes 27. aprillil võistlustulle astuvad."Konkursile kandideeris 19 tubli tegijat, kes möödunud aastal andsid märgatava panuse valdkonna arengusse. Oli häid ärisektorile suunatud tehnilisi lahendusi, tarbija mugavusele orienteeritud omnikanaleid ja uuenduslikke lähenemisi, mille mõju ilmselt alles lähiaastatel tuntavamaks muutub," kommenteeris Eesti E-kaubanduse Liidu juhatuse esimees Signe Kõiv.

"Rahvahääletusel ütles sõna sekka üle 1800 kandidaadi ning favoriidiks olid valdavalt e-poed, samas kui valdkonna spetsialistidest koosnev žürii hindas kõrgeimalt uudsete lahenduste pakkujaid. E-kaubanduse kiire kasvutempo taga on ettevõtjate pingutus, mis kulisside tagant ei pruugi silma paista. Usun, et konkurss on heaks väljundiks öelda tublidele tegijatele aitäh, jätkake samas vaimus," lisas liidu juht.Viis finalisti tähestikulises järjekorras on:

AliExpress Omniva pakiautomaadis


2015.a sügisel avanes Eesti elanikele esmakordselt võimalus tellida Hiina suurimast e-kaubamajast AliExpress.com kaupu otse Omniva pakiautomaati. Tegemist on mugavusteenusega klientidele, kes soovivad välismaisest e-poest saabunud pakki postkontori asemel kätte saada väikese lisatasu eest alati avatud ja järjekorravabast pakiautomaadist.


AliExpress on Eesti tarbijate seas üks populaarsemaid veebipoode. Projektiga alustasime 2014 sügisel, testimiseni jõudsime mullu maikuus ja kasutajatele avasime võimaluse septembris. Tänaseks on igakuiselt otse pakiautomaati tellitavate saadetiste arv ületanud 1000 piiri. Kasutajate tagasiside on olnud positiivne ja see annab usku, et tulevikus on võimalus kaup Omniva pakiautomaati tellida kõikidest suurematest veebikaubamajadest üle maailma.

Apotheka Netiapteek on Eesti esimene ja ainus internetis tegutsev apteek
Apotheka Netiapteek on Eesti esimene ja ainus internetis tegutsev apteek, mis müüb lisaks käsimüügi- ja retseptiravimitele ka apeegikosmeetikat. Tootevalik on väga lai (üle 5000 toote). Netiapteek on turul tegutsenud 2,5 aastat ning sellest ajast on külastanud Netiapteeki rohkem kui miljon inimest!


Apotheka Netiapteek pakub kliendile võimaluse osta apteegitooteid mugavalt töölt/kodust lahkumata (kui ollakse haige, lastega kodus, liikumine raskendatud). Netiapteek on nagu Sinu tavapärane apteek – kliendile on abiks netiapteekrid, kes nõustavad külastajaid reaalajas kõikide murede ja tekkivate küsimuste puhul. Lisaks leiab Netiapteegist igakuiselt valitud Tervisehitid, mis on ainult netist ostes kõige soodsamad.

Eesti esimene päris e-toidupood – e-Maxima


Kui elektroonika, raamatute ja reiside ostmine on igale eestimaalasele juba aastaid sama iseenesestmõistetav nagu aasta alguse automaatne tulumaksutagastus, siis oma igapäevaste toidu- ja esmatarbekaupade ostuks oleme ikka ise poodi sõitnud või jalutanud. Seda kuni eelmise aasta veebruarini, mil Maxima tõi esimesena Eestis tarbijateni võimaluse oma kodune toidukorv ja kodukaubad minutitega komplekteerida ning kullerilt kaup koduuksel vastu võtta.


Teedrajava sammuna on e-Maxima käivitamine igati väärt eelmise aasta "E-teo" tiitlit. Mugavat ostuvõimalust kasutab tänaseks juba enam kui 16 000 püsikliendist perekonda, kelle jaoks koduste asjatoimetamiste kõrvalt või kontorilaua tagant kõige vajaliku soetamine on säästnud nii aega kui ka vaeva. Ostjatel on valikus enam kui 11 000 enimlevinud toidu- ja esmatarbekaupa, seda Tallinnas ja 26 asumis selle lähiümbruses.


Täna on e-Maxima astunud juba järgmisesse etappi, kus püsivalt kasvava nõudluse rahuldamiseks oleme alustanud arendustöödega, et e-poe tellimuste teenindamise võimekust kolmekordistada.

Omniva toiduveod


Omniva toiduveod on uus teenus, mille abil saavad tarbijad suurtest kaubanduskettidest toidukaubad koju tellida.
Toiduvedudega alustasime 2015. aasta veebruaris, kui hankisime spetsiaalsed külmutusseadmetega kaubikud toidukaupade vedamiseks. Tänaseks on tarbijatel võimalus toidukaubad e-Maximast, e-Selverist või ecoop-ist koju tellida.


Toidukaupade koju tellimise teenus ühendab kiirelt tellimise ja mugava kättetoimetamise võimaluse, mis lähitulevikus kujuneb tõenäoliselt tarbijate tavapäraseks harjumuseks. Tarbija saab kaubad tellida endale sobival ajal, sobivasse kohta ilma, et peaks tööpäeva lõpus parkimiskohta otsima ja kassa järjekorras seisma.

Eriti suureks rõõmuks on see teenus neile, kellel on kodus väikesed lapsed või kellel on kodust lahkumine keeruline.

Rahva Raamatu äpp nutitelefonidele ja tahvelarvutitele


2015. a novembris avasime Eesti raamatusõpradele ühe Eesti esimestest e-äri äppidest, et raamatumaailm kliendile mobiilselt veelgi lähemale tuua. Pakume läbi meie äpi kliendile võimalusi, mida tavaline e-pood pakkuda ei saa: raamatute ribakoodi skännimine, e-raamatute lugemine, raputades tsitaatide pakkumine jpm.

Lisaks on võimalik äpist otse e-poodi ostma suunduda. Äppi on tänaseks alla laetud üle 20 000 korra, ning mobiilsetest seadmetest tulev ostude arv on tänu äpile kasvanud 102%. Tänu äpile on Eesti inimesed seni veetnud 411 840 lisaminutit kirjandusega. Oleme äpis teinud klientide tagasisidest lähtuvalt hulga olulisi muudatusi ning plaanime neid teha ka edaspidi.

Rahvahääletusel osales 1807 vastajat, žürii koosnes seitsmest valdkonna spetsialistist:
Keit Kasemets, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi siseturu asekantsler
Maarit Eerme, Kaubandus.ee toimetaja
Signe Kõiv, Eesti E-kaubanduse Liit juhatuse esimees
Erik Roose, Eesti Meedia AS müügidirektor
Külli Koort, Baltika AS e-kaubanduse juht (“E-tegu 2014” võitja)
Urmo Parm, Andmekaitse Inspektsiooni IT-nõunik
Kristel Huvila, Tarbijakaitseameti kaubandustalituse juhataja kt

"E-tegu 2015" võitja selgitatakse E-kaubaduse Liidu poolt korraldataval "E-kaubanduse aastakonverents 2016" pidulikul galaõhtusöögil, kus määravaks saab publiku otsus. Eelmisel aastal võitis "E-tegu 2014" tiitli Baltika AS e-kanal Andmorefashion.com.


Signe Kõiv
Juhatuse esimees
Eesti E-kaubanduse Liit
info@e-kaubanduseliit.ee

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega