Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Blogi

Vaata, kes on kõige kasutajasõbralikumad e-poed Eestis ja Baltikumis!

October 21, 2021

- Author  

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Tõnu Väät
- Autor  
Tegevjuht

15. veebruaril Äripäeva teemaveebi kaubandus.ee ja Eesti E-kaubanduse Liidu konverentsil „Baltic E-Commerce Summit“ anti seitsmes kategoorias välja Baltikumi kasutajasõbralikema e-poodide aukirjad ning tunnustati Eesti, Läti ja Baltikumi parimaid.

Kasutajasõbraliku e-poe konkursi finaalis oli 42 e-poodi kolmest Balti riigist. Leetu ei olnud uudis ilmselt pika vahemaa tõttu jõudnud ja osales ainult üks võistleja, mistõttu jäi seal riiklik auhind välja andmata.

E-poed said konkursile nomineerida perioodil november 2017 – veebruar 2018 üle Baltikumi. Eelnevalt on kaks korda valitud Eesti kõige kasutajasõbralikumaid kauplusi. Esimesel aastal võitis Rahva Raamatu e-pood ning teisel aastal Selveri e-pood.

Zürii hindas konkursil osalevate e-poodide taseme väga kõrgeks ja kiidusõnu jagus kõigile kandidaatidele. 2018. aasta finalistid leiad SIIT.

15. veebruaril Äripäeva teemaveebi kaubandus.ee ja Eesti E-kaubanduse Liidu konverentsil „Baltic E-Commerce Summit“ anti seitsmes kategoorias välja Baltikumi kasutajasõbralikema e-poodide aukirjad ning tunnustati Eesti, Läti ja Baltikumi parimaid.

Kasutajasõbraliku e-poe konkursi finaalis oli 42 e-poodi kolmest Balti riigist. Leetu ei olnud uudis ilmselt pika vahemaa tõttu jõudnud ja osales ainult üks võistleja, mistõttu jäi seal riiklik auhind välja andmata. E-poed said konkursile nomineerida perioodil november 2017 - veebruar 2018 üle Baltikumi.

Eelnevalt on kaks korda valitud Eesti kõige kasutajasõbralikumaid kauplusi. Esimesel aastal võitis Rahva Raamatu e-pood ning teisel aastal Selveri e-pood.

Zürii hindas konkursil osalevate e-poodide taseme väga kõrgeks ja kiidusõnu jagus kõigile kandidaatidele. 2018. aasta finalistid leiad SIIT.


RÕIVAD, JALATSID ja AKSESSUAARID
(Fashion, footwear and accessories)

www.denimdream.com

Žürii hinnangul oli e-poodi väga lihtne kasutada ning oli kasutajasõbralik. Samuti oli toodete pildid ilusad, mis kutsusid ostu sooritama. Minimaalselt ostukorvis andmeid küsitud, ostuprotsess väga mugav. Selles kategoorias oli väga palju häid tegijaid, kes oleks väärinud võitu.

Foto: Raul Mee


TOIT- JA TARBEKAUBAD
(Food, drinks)

www.kafo.ee

Tegemist oli žürii vaieldamatu lemmikuga. E-poe esileht oli väga hea ning veebilehel navigeerimine mugav. Antud e-poel on väga hea ja ilus disain. Meeldisid tootearvestused ja rating, isegi kui Rein ja Triin pole isikustatud. Samuti oli testitud klienditeenindus väga hea ja kiire. Teenindaja proovis reaalselt klienti aidata ning leida murele lahendus. Veebileht lõi meeleolu, mis tekitas soovi osta kohvi või kohvimasinat. Kafo’l oli parim ostukorvi lahendus, millest võiksid teised e-poed ka õppust võtta. Tasuta tarne oli üllatus, see võiks olla paremini presenteeritud.

Foto: Raul Mee


KAUBAMAJAD
(General department stores)

www.hansapost.ee

Ostuprotsess oli väga lihtne ning oli natuke denimdream.com sarnane. Sealt ei leidnud palju vigu. Arvestades, et e-poes on väga palju tooteid müügil, mida osta, siis toodete filtreerimine ning ostimine oli väga hea.

Foto: Raul Mee


ILU JA TERVIS
(Health and beauty)

www.salonplus.ee

Kategoorias oli väga tugevad ja head e-poed, keda tasuks veel välja tuua – loverte.com ja holikaholika.ee. Salonplusi e-pood oli väga hästi struktureeritud ning võimalik paari klikiga valida toode ja ost sooritada. Veebilehel on selge ja puhas disain. Võiks kaaluda ostukorvi märgi suuremaks muutmist, et kasutajakogemust lihtsustada.


KODU, AED ja EHITUS
(Home, garden and building materials/tools)

www.furgner.com

Müüvad ilusat kodu emotsiooni, mida ka klient endale sooviks. Tekitab soovi osta ning toodete pildid on head. Äpp lubab vaadata ka seda, kuidas tooted sinu kodus välja näevad.


TEENUSED
(Service)

www.pakendikeskus.ee

Väga elegantne veebileht. Navigeerimine on lihtne ja arusaadav. Kui tead, mida soovid osta, siis on see õige koht, kuhu minna.

Foto: Raul Mee


HOBID: SPORT, TEHNIKA, AUTO
(Sports, hobbies, automotive, home appliances)

www.rahvaraamat.ee

Žürii hindas kõrgelt toote kirjeldusi. Igal tootel on väga head kirjeldused ja see on suur töö. Meeldisid väga soovitused, sest tänu neile soovitustele tekib inimestel soov raamatuid osta. Samuti on hea see, et klienditeeninduse info esilehel olemas ning toote tellimisel näitab, millal pakk kohale jõuab. Žürii oleks soovinud leida ka Eesti TOP raamatuid.


RIIKLIKUD AUHINNAD VÕITSID

Best in Estonia www.denimdream.com

Foto: Raul Mee

Best in Latvia www.tavex.lv

Veebi disain on Premium tasemel ning on tehtud väga head tööd. Uuenenud  veeb oli žüriile väga hea üllatus, sest eelmine veeb oli väga halb. Ettevõte suudab veebis müüa tooteid, mida tavaliselt ei müüda.


Best in Baltics
www.denimdream.com!


Züriisse kuulusid:

  • Omniva pakiäri valdkonna juht Sten Argos
  • Eesti E-Kaubanduse Liidu juhatuse esimees Signe Kõiv
  • Taevas Ogilvy veebi ja kaubanduse arendusjuht Raul Saks
  • Digitaalse äri strateegia konsultant Andrey Sergeyev
  • Bold Brand partner Vaidas Matulaitis

Foto: Raul Mee

Täname kõiki osalenud e-poode ja tunnustame E-kaubanduse Liidu liikmeid tublide saavutuste eest konkursil!


Signe Kõiv
Tegevjuht
Eesti E-kaubanduse Liit

Avaldatud koostöös Kaubandus.ee teemaveebiga

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega