Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Uudised

Veebruarikuu pakiautomaatide mahtude monitooring

March 18, 2024

Tõnu Väät
- Author  
Tegevjuht

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Tõnu VäätTõnu Väät
Tõnu Väät
Tõnu Väät
Tõnu Väät
- Autor  
Tegevjuht
Tegevjuht

Veebruarikuus tellisid eestlased pakiautomaatidesse 1,16 miljonit pakki, mida on 17,5% ja 176 000 pakki rohkem, kui 2023 aasta veebruaris.

2023 aasta veebruaris oli ka minimaalne, kõigest 4,8% kasv ja ehk ka see tõi sel aastal ootuspärasest suurema kasvu.

Kõige suurema kasvu tegi Smartpost, suisa 35,4% kasvu eelmise aasta veebruar mahust (tõsi, eelmisel aastal tegi Smartpost paariprotsendise languse). DPD kasvatas enda mahtu 13,5% ning Omniva 5,1%. Kuigi Smartpost liigub Omnivale lähemale on turuosad siiski suures pildis muutumata- Omniva, Smartpost ja järgneb DPD. Venipak, kel 155 automaati paigaldatud, omab veel alla 2% turuosa Eestis.

Lisaks toome veebruarikuus keskmise pakiautomaadi ja kojuveo hinna ettevõtete lõikes Baltikumis ja Skandinaavias. Näiteks Leedus on kojuvedu tunduvalt soodsam kui Lätis ja Eestis. Omakorda näiteks Soomes on väga kallis. Täpsema ülevaate saamiseks vaata lisatud graafikut!

Monitooringu koostas Eesti E-kaubanduse Liit koostöös Omniva, Smartposti, DPD ja Venipakiga. Kullerfirmade hinnastamise juures on kasutatud Tembi Delivery Indexit

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega