Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Koolitused

12 punkti e-poe turvalisuse tagamiseks

October 21, 2021

- Author  

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Tõnu Väät
- Autor  
Tegevjuht

Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet koostöös E-kaubanduse Liiduga panid kirja olulised punktid e-poe turvalisuse tagamiseks:

 1. Kas e-kaupluse veebilehel on avaldatud tõesed kaupleja andmed (ärinimi, registrikood, aadress, telefon, e-posti aadress ja käibemaksukohustuslase number)?
 2. Kas e-kaupluse veebilehel on avaldatud toodete kirjeldused ja lõpphinnad (koos transpordikuludega)?
 3. Kas tehniliselt keerukatele, ohtlikke aineid sisaldavatele või kasutamisel erioskust nõudvatele kaupadele lisatakse eestikeelsed kasutusjuhendid?
 4. Kas e-kaupluse veebilehel on tellimuse kinnitamise nupp tähistatud sõnastusega, mis näitab ühemõtteliselt, et tellimuse esitamine toob kaasa kohustuse maksta?
 5. Kas pärast lepingu sõlmimist saadetakse tarbijale püsival andmekandjal kinnitus lepingu sõlmimise kohta ja kas tarbija tellimus täidetakse 30 päeva jooksul?
 6. Kas e-kaupluse veebilehel on avaldatud tüüpvorm, mida saab tarbija lepingust taganemisel kasutada?
 7. Kas tarbijal on õigus lepingust taganeda 14 päeva jooksul alates kauba kättesaamisest?
 8. Kas lepingust taganemisel tagastatakse tarbijale 14 päeva jooksul taganemisavalduse esitamisest kõik tarbija poolt tasutud summad (sh kauba kättetoimetamise kulud)?
 9. Kas müüja vastab tarbija kaebustele hiljemalt 15 päeva jooksul?
 10. Kas e-kaupluse veebilehel on avaldatud teave 2 aastase pretensiooni esitamise õiguse kohta?
 11. Kas e-kaupluse veebilehel on teavitatud võimalusest pöörduda tarbijavaidluste komisjoni ja viidatud internetipõhise vaidluste lahendamise platvormile (www.ec.europa.eu/consumers/odr)?
 12. Kas e-kauplus pakub kaupu ja teenuseid head kaubandustava arvestades ja tarbija suhtes ausalt?

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega