Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Saavutused

Aprillikuu e-kaubanduse statistika

October 21, 2021

- Author  

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Tõnu Väät
- Autor  
Tegevjuht

Eesti Panga, kellega Eesti E-kaubanduse Liit teeb koostööd e-kaubanduse statistika osas, esialgsetel aprillikuu andmetel kasvas Eesti suurimatest internetikaubamajadest tehtud ostude käive iga päev vähemalt viiendiku võrra, mis tähendab, et päevas tehti eriolukorras neist oste vähemalt 2 miljoni euro eest.

 Eriolukorras on välismaa kaubamajadest tehtud ostude arv ja käive vähenenud umbes 1/3 võrra. Piiriülesed e-ostud on moodustanud tavapäraselt 50% e-ostude käibest enne kriisi ning hetkel pigem 30% kanti, mis hakkab taastuma.

Pangalingi maksed (siia sisse on arvestatud kõik pangalingi maksed, k.a. riiklikud maksud ning tegu ei ole e-kaubanduse osaga) käive kokku oli 2019.a. aprillis 42 miljonit eurot ning 2020.a. aprillis 50 miljonit eurot. Samas see number näitab ka e-kaubanduse kasvu sest 70% kõikidest e-ostudest tehakse samuti pangalingi makse kaudu (riigisisesed e-ostud).

Maksekeskus, kes vahendab ca 50% kõikidest Eesti e-maksetest, käive kasvas aprillikuus võrreldes eelmise aasta aprilliga 178%!Maksekeskus sai aprillikuus iga nädal vähemalt 100 uuelt ettevõttelt pöördumise ja soovi liidestada enda ärile e-makselahendused.

Selline kasv ja trend on muljetavaldav!

Art Lukas, Maksekeskuse juht kommenteeris järgnevalt: “Märtsis turul alanud muutused said aprillis oma tõelise hoo sisse. Paljude korralikult sissetöötanud poodide puhul tundus, et tehingumahud hüppasid uuele tasemele - mitte päevaks, mitte lühiajaliseks kampaaniapakkumiseks, vaid püsivalt uuele tasemele. Samal ajal lisandus arvukalt uusi ärisid, kes traditsioonilise müügi ärakukkumise järel uut väljundit otsisid. Kauaks see e-kaubanduse uus tase kestma jääb, on väga raske vastata, mai esimeses pooles mingit tagasiminekut veel toimunud aga küll ei ole.”

Kui arvestada, et 2019.a. oli e-kaubanduse käive kevadkuudel kuus ca 120 miljonit eurot, millest 60 miljoni väärtuses osteti Eesti ning 60 miljoni väärtuses piiriülestest e-poodidest, siis arvestades aprillikuus pea 200% kasvu käibes ning üle 200% kasvu pakkide mahus, võib järeldada aprillis ja jätkuvalt ka mais, ainuüksi Eesti e-poodidest tehtavaks käibeks kuus 120 miljonit eurot, seejuures piiriülene e-ostude käive jääb tõenäoliselt 30-40 miljoni euro kanti.

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega