Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Uudised

Aprillikuu pakiautomaatide mahtude monitooring

May 17, 2024

Tõnu Väät
- Author  
Tegevjuht

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Tõnu VäätTõnu Väät
Tõnu Väät
Tõnu Väät
Tõnu Väät
- Autor  
Tegevjuht
Tegevjuht

Eelmise ja selle aasta kevad on mõnevõrra nihkes. Eelmisel aastal oli märts tugev, aprill nõrk, sel aastal märts nõrk, aprill tugev. Märtsikuus 2024 oli pakiautomaatide mahtudes napp 2% kasvu, mis suuresti tuli Omniva langusest siis selle aasta aprillis tegi Omniva tugeva 29% kasvu, viies kogu turu 22,5% kasvule.

Aprillikuus tellisid eestlased ettevõtetest pakiautomaatidesse 1,36 miljonit pakki, mis on selle aasta absoluutne rekord. 2023 aastal ületas 1,4 miljonit vaid november ja detsember, enamus kuud olid miljoni kanti. Aprillikuus 2024 tegi kõige suurema kasvu Omniva, pea 29%. Järgnes Smartpost 22%, DPD 8% ja Venipak, kes alles alustamas tegi küll 427% kasvu, on nende turuosa veel 1,5% turust. Omniva turuosa küündis aprillis aga juba 48%, mida me ei ole juba paar aastat näinud. Suur osa kasvust tuleb siiski Aasia mahtudest (Temu, Aliexpress, eBay jt.). Majanduslanguse ajal on see tüüpiline- otsitakse odavamat kaupa ning Aasia mahtude osakaal on sellises olukorras ka varem kasvanud koheselt.

 

Monitooringut koostab Eesti E-kaubanduse Liit koostöös Omniva, Smartposti, DPD ja Venipakiga.

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega