Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Uudised

Aprillikuu pakiautomaatide monitooring

May 17, 2023

Tõnu Väät
- Author  
Tegevjuht

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Tõnu VäätTõnu Väät
Tõnu Väät
Tõnu Väät
Tõnu Väät
- Autor  
Tegevjuht
Tegevjuht

Aprillikuus tellisid eestlased e-poodidest pakiautomaatidesse kokku 1,1 miljonit pakki, mida on 118 000 pakki ja 12% rohkem, kui aasta tagasi aprillikuus. 2021.a. aprillis oli pandeemiast tingitult +35% pakimahu kasv, 2022.a. aga -26%, peale mida olid aasta ülejäänud järgnevad kuud kõik kasvus.

Arvestades üldist majanduse jahenemist on aprillikuu kasv kindlasti positiivne. Kasvu veab Omniva ja DPD. DPD tegi suisa 16,4% kasvu, on nende maht pea poole väiksem Omnivast ning Omniva 15% kasv pakkide arvus väga korralik. Omniva kasvu taga on peamiselt piiriülese pakimahu kasv nende võrgus. Smartposti kasv oli aprillis 2,3%.

Lisaks on aprillikuust monitooringus ka Venipak, kes lubab käesoleval aastal Eestisse paigaldada 150 pakiautomaati ning viia seega Eestis pakiautomaatide arvu üle 1000 automaadini. Venipaki turuosa on veel väike, jäädes alla 1%, kuid kindlasti automaatide lisandumisel potentsiaal suur.

 

Eesti E-kaubanduse Liit

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega