Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Uudised

Augusti ja 8 kuud pakiautomaatide monitooring

September 21, 2023

Tõnu Väät
- Author  
Tegevjuht

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Tõnu VäätTõnu Väät
Tõnu Väät
Tõnu Väät
Tõnu Väät
- Autor  
Tegevjuht
Tegevjuht

Augustikuus tellisid eestlased ettevõtetest 1,18 miljonit pakki, mida on suisa 24% ja 229 500 pakki rohkem, kui aasta tagasi augustis. Kui arvestada veel asjaolu, et ka eelmise aasta augustis oli 17% kasvu ning igati korralik pakimaht, on see kasv seda muljetavaldavam. Kõige rohkem kasvu tegi DPD, suisa 34,4%. Järgneb Omniva 22,5% ning Smartpost 17,2% kasvuga. Loomulikult tuleb märkida, et Omniva kasvuprotsent ei ole küll kõige suurem, on nende maht kokku kolmandiku võrra suurem teistest ehk parim tulemus.

8 kuuga on eestlased tellinud e-poodidest pakiautomaatidesse pea 9 miljonit pakki, mida on 16% rohkem, kui aasta tagasi ning ühikuliselt suisa 1,2 miljonit pakki rohkem kui aasta tagasi 8 kuuga. Suuresti tuleb kasv uute kohalike ning rahvusvaheliste e-poodide lisandumisega Eesti turule, kuid ka tublid pikaaajalised e-kauplejad suudavad teha 5-10% kasvu mahus.

 

Monitooringu koostas E-kaubanduse Liit koostöös DPD, Smartposti ning Omnivaga.

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega