Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Uudised

Augustikuu pakiautomaatide monitooring

September 22, 2022

Tõnu Väät
- Author  
Tegevjuht

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Tõnu VäätTõnu Väät
Tõnu Väät
Tõnu Väät
Tõnu Väät
- Autor  
Tegevjuht
Tegevjuht

Augustikuus tellisid eestlased pakiautomaatidesse 953 500 pakki, mida on 140 305 pakki ja 17% rohkem, kui aasta tagasi. Turuosad on sel aastal suhteliselt stabiilsed, kõikudes 1-2% turuosaliste vahel olenevalt kuust. Omniva hoiab selget turuliidri positsiooni 44% turuosaga. Järgneb 29% Smartpost ning jõudsalt jõuab teistele järgi DPD 26% turuosaga. Kõige suuremat kasvu eelmisest aastast teeb DPD- sel aastal olenevalt kuust 25-27% suurem maht eelmisest aastast. Peamise põhjusena +100 uut automaati, mis viib ühest küljest kasvu võrdlemise ebaproportsionaalseks, teisest aga näitab, et võidab pikas perspektiivis see, kel on üle Eesti suurim katvus. Huvitav ja selle kinnitus on veel see, et turuosa ja pakiautomaatide suhted on pea võrdsed. Septembrikuu seisuga on Eestis 856 pakiautomaati. Kõige rohkem ehk 313 on Omnival, 254 pakiautomaati pluss 32 pakipunkti ehk kokku 286 on Smartpostil, 257 DPD`l. DPD plaanib lähiajal seoses suurenenud pakimahuga laiendada vähemalt 50 automaadi võimekust, lisades olemasolevatele automaatidele juurde mooduleid ehk lisabokse.

Lisainfo:

Tõnu Väät

tonu@e-kaubanduseliit.ee

Eesti E-kaubanduse Liit

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega