Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Statistika ja e-uuringud

E-kaubandusele oodatakse kasvu kogu Euroopas

October 21, 2021

- Author  

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Tõnu Väät
- Autor  
Tegevjuht

Peale e-kaubanduse käibe suurenemist 2018. aastal Euroopas (11,87% võrra 547 miljardi euroni) prognoositakse, et käive kasvab 2019. aastal veelgi enam - 14% ehk 621 miljardi euroni.

Euroopa suurim e-kaubanduse turg on Lääne-Euroopas, mis moodustab umbes 66% (363 miljardit eurot) kogu Euroopa veebipõhisest jaekäibest. Lõuna-Euroopa on järgmine 14%-ga (78 miljardit eurot) ja Põhja-Euroopa 9%-ga (49 miljardit eurot).Põhja-Eurooplased aga kulutavad kõige rohkem raha.

Ühe e-ostleja kohta 2 046 eurot.Kui vaadata riigipõhiselt inimeste osakaalu, kes on aasta jooksul e-poest tellinud siis kõige aktiivsem oli 2018. aastal Šveits (88%), talle järgneb Ühendkuningriik (87%) ja Taani (86%), samas kui 2018. aastal oli e-ostlejate osakaal Bulgaarias (31%), Rumeenias (26%) ja Ukrainas (22%).

Piiriüleste ostude puhul tellivad Malta e-ostjad kõige tõenäolisemalt mõne teise Euroopa riigi müüja käest (89%), järgneb Küpros (83%) ja Luksemburg (82%).Peamisteks põhjusteks miks mitte tellida e-poest on kättetoimetamise kiirus, müüja usaldusväärsus, kaebuste lahendamise probleemid ja maksete ebaturvalisus.

Kättetoimetamise kiirus on näiteks peamine mure Montenegro (22%), Ungari (12%) ja Türgi (10%) jaoks, samas kui maksete turvalisuse probleemid on Portugalis (29%) ja Türgis (25%).

European Ecommerce Report 2019

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega