Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Meedia

E-kaubanduse Liit astus EMOTA liikmeks

October 21, 2021

- Author  

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Tõnu Väät
- Autor  
Tegevjuht

Uus aasta on väldanud napilt 6 päeva, kuid juba saame E-kaubanduse Liidu liikmeid rõõmustada väärt uudisega! Eesti E-kaubanduse Liit astus rahvusvahelise e-kauplejate assotsiatsiooni liikmeks, alates 5. jaanuarist kuulume The European eCommerce & Omni-Channel Trade Association (EMOTA) katusorganisatsiooni. EMOTA on suurim e-kaubanduse liit Euroopas.


EMOTA liikmeteks on 17 riigi e-kaubanduse liidud ja eestkõnelejad, mis tagab hea koostöövõrgustiku nii Euroopas kui ka Venemaa suunal, kuhu mitmed Eesti e-kauplejad ekspordivad.

E-kaubandus on Euroopa Liidu seadusandjate jaoks rambivalguses ning EMOTA seisab Brüsselis e-kauplejate huvide eest. Kohtumisel EMOTA peasekretäri Maurits Brugginkiga veendusime, et meie seisukohad Euroopa Liidu digitaalse ühisturu ja õiguste harmoniseerimise osas ühtivad ning prioriteediks barjäärdie kaotamise kõrval on ettevõtlusvabaduse säilimine.

EMOTA ja E-kaubanduse Liidu põhitegevused on suures plaanis kattuvad - mõlemad liidud korraldavad e-kaubanduse aastakonverentsi, väljastavad usaldusmärgist e-poodidele ja viivad läbi turu-uuringuid. Järgmine EMOTA e-kaubanduse aastakonverents toimub 28. jaanuaril Brüsselis.

Suurim kasu E-kaubanduse Liidu liikmete jaoks on võimalus saada üle-euroopaline usaldusmärgis, mida EMOTA väljastab alates 1. juulist 2015.

Üle-euroopalist usaldusmärgist saavad taotleda vaid e-poed, kes on EMOTA-ga liitunud kohaliku e-kaubanduse liidu liikmed ning kannavad sama liidu poolt väljastatud usaldusmärgist. Tingimustele vastavaid e-poode on Euroopas üle 5000, nende hulgas ka E-kaubanduse Liidu liikmed.

Eestis saavad üle-euroopalist usaldusmärgist taotleda e-poed, kes kuuluvad E-kaubanduse Liitu, kellele on väljastatud märgis "Turvaline ostukoht" ja sõlmitud kaubamärgi kasutamiseks litsentsileping. Nii usaldusmärgise "Turvaline ostukoht" kui EMOTA märgise taotlemine on e-poodidele tasuta. EMOTA märgist saab taotleda alates veebruarist 2016.

Loe lähemalt EMOTA pressiteadet E-kaubanduse Liidu liikmeks astumise kohta SIIT ning üle-euroopalise usaldusmärgise kohta SIIT.


Signe Kõiv
Juhatuse esimees
Eesti E-kaubanduse Liit
info@e-kaubanduseliit.ee
www.e-kaubanduseliit.ee

 

 

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega