Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Blogi

E-kaubanduse Liit: veebikaubandus on Eestis kasvumootoriks

October 21, 2021

- Author  

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Tõnu Väät
- Autor  
Tegevjuht

E-kaubanduse Liidu äsjasel üldkoosolekul tõdeti, et  veebikaubandus on Eestis hoo sisse saanud, seati valdkonna arendamiseks tulevikusihte ja valiti liidule uus juhatus.

E-kauplejatel on 2015. aastat meenutades põhjust muheleda, sest müüginumbrid purustasid rekordeid ja internetist ostmine hoogustus märgatavalt. Olulisemad e-kaubandust iseloomustavad arvud Statistikaameti andmetel:

 • kaupade jaemüük posti või interneti teel kasvas keskmiselt 40% aasta varasemaga võrreldes
 • internetikaubandust kasutas 59% 16-74-aastastest isikutest, suurenedes aastaga 20%
 • enim osteti internetist reisi- ja majutusteenuseid ning kontserdi-, kino- ja teatripileteid, füüsilistest kaupadest rõivaid ja sporditarbeid.
 • 85% internetikaubanduse kasutajatest vanuses 16-74-aastat eelistas oma ostud teha kodumaistest e-poodidest, 44% ostis Euroopa Liidust ja 35% kolmandatest riikidest.

Liidu juhatuse esimees Signe Kõiv ütles, et e-kaubandust ei vaadata täna enam kui marginaalset turunduskanalit, nutikas kaupleja optimeerib oma tegevused ekraanide generatsioonile. Müüja jaoks on oluline olemas olla igal ajal ja igal ekraanil, pakkudes kliendikeskseid lahendusi omnikanali näol.

"Oleme muutuste kiirteel, kus kihutavad võidu kõrgtasemel tehnoloogia, robootika, tihe konkurents ja uus generatsioon, kelle vajadusi alles õpime tundma," lisas Kõiv.

Koosolekul valiti ühtlasi uus 13-liikmeline juhatus, kuhu kuuluvad e-kauplejate ja e-kaubandusega seotud ettevõtete esindajad:

 • Kristi Lomp, Selver.ee
 • Peep Kuld, On24.ee
 • Andres Lember, Coop.ee
 • Taavi Rajur, Hansapost.ee
 • Silver Hage, Siion.ee
 • Swen Uusjärv, Meravita.ee
 • Gunnar Valge, Osta.ee
 • Mait Mäesalu, Home4you.ee
 • Signe Kõiv, Ebutiik.ee
 • Alice Rahkema, Smartpost.ee
 • Erik Allak, Pipfrog.ee
 • Art Lukas, Maksekeskus.ee
 • Henrik Aavik

"E-kaubandus on Eestis väga kiires arengufaasis. E-kaubanduse Liit aitab turul kokku leppida ühtseid tegutsemispõhimõtteid, koguda statistikat ja jagada liikmetele infot ning koolitusi. Kuna suur osa e-poode on Maksekeskuse kliendid, soovin sellele e-kaupmehi abistavale tööle omalt poolt igati kaasa aidata," ütles liidu juhatuse liikmeks valitud Maksekeskus AS-i juhatuse esimees Art Lukas.

Juhatuse fookuses on aktiivsem osalus valdkonda puudutavas õigusloomes, e-ekspordi kasvatamine, e-kaubanduse õppe juurutamine kutse- ja kõrgkoolides ning rahvusvaheline koostöö digitaalse ühisturu loomise raames.

Üldkoosoleku otsusega kinnitati liidu liikmemaksuks 290 € kalendriaastas ja liitumistasuks 50 €. Muudatus jõustub 1. maist, aprillikuu jooksul saab liituda liikmemaksuga 250 € ja liitumistasuta.

Eesti E-kaubanduse Liit on loodud 2008. aastal, et aidata kaasa Eesti e-kauplejate konkurentsivõime tõstmisele läbi koostöö seotud ettevõtete, riigiametite ja rahvusvaheliste organisatsioonidega. Liit osaleb aktiivselt e-kaubanduse maine kujundamises, e-kauplejate ja tarbijate teadlikkuse tõstmises ning internetiostude usalduse kasvatamises ühiskonnas.

Liitu kuulub üle 150 e-kaubandusega seotud ettevõtte ning üheks peamiseks tegevuseks on usaldusmärgise „Turvaline Ostukoht” väljastamine kriteeriumitele vastavatele veebipoodidele. Usaldusmärki kandvate e-poodide nimistut saad vaadata siit.

Vaata pildigaleriid siit.


Signe Kõiv
Juhatuse esimees
Eesti E-kaubanduse Liit
info@e-kaubanduseliit.ee
e-kaubanduseliit.ee

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega