Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Uudised

E-kauplejate must nimekiri

August 3, 2023

- Author  

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Tõnu Väät
- Autor  
Tegevjuht

E-kauplejate must nimekiri

Käesolevast kevadest avaldab TTJA oma kodulehel

musta nimekirja e-kauplejatest, kes ei täida seadusest tulenevaid nõudeid. Idee on  saanud alguse Liidu poolt algatatud varimajanduse teemast, kuna  eraisikute osakaal e-äriga tegelemisel on oluliselt kasvanud.

Lisaks on  musta nimekirja eesmärk juhtida tähelepanu sellele, et väga paljud  e-kauplejad kas ei tea või hiilivad kõrvale sellest, mis on nende  kohustused (MTR-i registreering, ostu-müügi tingimused).

Lisaks annab  must nimekiri  võimaluse informeerida tarbijaid, millele nad peaksid  tähelepanu pöörama kui e-poe vahendusel ostu sooritada.Veebipoe registreeringut saab kontrollida Majandustegevuse registrist : https://mtr.ttja.ee/

Lisaks tuleks kontrollida Äriregistrist https://ariregister.rik.ee/est  kas müüjaks on juriidiline isik. Kui registreering puudub, on  järelikult tegemist eraisikuga.Nõudeid mittetäitnud e-kaupluste nimekiri  on üleval seni, kuni e-kaupleja on ise teavitanud Tarbijakaitseametit  puuduste kõrvaldamises.Veebipoodidele esitatavad nõuded:

1. E-kauplus peab olema registreeritud majandustegevuse registris (MTR-is) jaekauplejana. Registreerimisel tuleb määranguna märkida e-kaubandus ning aadressina e-kaupluse veebiaadress.

2. e-kaupluse veebilehel peab olema vähemalt järgmine info:

  • ettevõtte nimi, asukoht, e-posti aadress ja telefoninumber, kuhu probleemide puhul saab pöörduda;
  • kauba lõpphind ja saatmiskulud;
  • tellimuse tühistamise ja toote tagastamise tingimused;
  • pretensiooni esitamise õiguse ja/või garantii tingimused;
  • kui kaua võtab aega kauba kohalejõudmine;
  • kes on vastutav tagastamiskulude kandmise eest;
  • millistel eesmärkidel töödeldakse klientide isikuandmeid ja kellele on e-kauplejal õigus andmeid edastada.

Allikas: TTJA

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega