Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Statistika ja e-uuringud

Eesti aktiivne e-ostleja teeb 88% kõikidest netiostudest

October 21, 2021

- Author  

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Tõnu Väät
- Autor  
Tegevjuht

Kulleri- ja logistikaettevõtte DPD tellitud uuest üleeuroopalisest uuringust selgub, et Eesti aktiivne e-ostleja, ehk kuus vähemalt ühe netiostu tegev inimene, vastutab kõikidest Eestis tehtavatest netiostudest tervelt 88% protsendi eest.

Neljandat aastat läbiviidud DPD üleeuroopalise uuringu järgi veavad Eesti e-kaubandust suures osas just n-ö aktiivsed ostjad, kes teevad igas kuus interneti kaudu vähemalt ühe ostu. Aktiivsed e-ostlejad moodustavad 38% kõikidest Eesti netiostlejatest, kuid nende ostud moodustavad tervelt 88% kogu Eesti netikaubanduse mahust.

„Need numbrid näitavad selgelt seda, et kogu e-kaubanduse turul on võime kasvada lausa kordades, sest kui ka ülejäänud Eesti inimesed hakkaks sama aktiivselt e-ostlema, siis tõuseksid saadetiste arvud väga kiiresti,“ selgitas DPD Baltikumi äriarenduse juht Margot Heinsalu lisades, et tegelikult pole ju ka vähemalt üks netiost kuus veel väga suur maht.
„Arvestades, et Euroopas keskmiselt teevad sellised aktiivsed ostlejad aastas 40 ostu ja Suurbritannias isegi 48 ning Eestis on see number 30 peal ehk Euroopa kõige madalam, siis võiks Eesti e-kaubanduse turgu ees oodata veel kõige suurem kasv,“ lausus Heinsalu.
„Kindlasti on need aktiivsed ostlejad e-kaubanduse sektorile ka väga oluliseks sihtgrupiks, kelle soovide ja harjumustega tuleb arvestada nii kauplejatel kui ka logistikaettevõtetel.“

DPD uuringu järgi säästavad Eesti aktiivsete e-ostlejate hinnangul netiostud aega (76% vastajatest oli tugevalt seda meelt), aitavad kokku hoida raha (66% vastajatest oli tugevalt seda meelt) ning ühtlasi aitab netis ostlemine vältida stressi, mis kaasneb tavapoodides käimisega (55% vastajatest oli tugevalt seda meelt).

Eesti aktiivsetel internetipoodide klientidel moodustavad netiostud hinnanguliselt 12,1% kõikidest tehtud ostudest. Euroopas on sama number 13,5%.Kategooriate kaupa moodustavad ostudest 51% ilu- ja tervisetooted, 43% mood ja riideesemed ning kolmandal kohal 35%-ga on jalanõud.

DPD grupi e-poodlemise baromeetri raport on suurim e-kaubanduse uuring, mida viiakse läbi aastast 2016. Anonüümsed intervjuud viidi läbi 24 255 osalejaga 21 Euroopa riigis, sealhulgas Eestis.

Valimisse kuulusid alates 18-aastased inimesed, kes eelmisel aastal olid teinud vähemalt ühe füüsilise eseme ostu veebis.

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega