Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Blogi

Eesti ja Soome vaheline pakiautomaaditeenus on hüppeliselt kasvanud

October 21, 2021

- Author  

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Tõnu Väät
- Autor  
Tegevjuht

Itella SmartPOSTi pakiautomaatide kasutus on Soomes aasta varasemaga võrreldes 70 protsenti kasvanud. Olulise panuse on andnud eestlased, kes saatsid aasta varasemaga võrreldes mullu Soome kolmandiku võrra enam pakke.

“Eestist SmartPOST pakiautomaatidega Soome saadetavate pakkide maht kasvas 2015. aastal 66 protsenti,” selgitas Itella SmartPOSTi tegevjuht Risto Eelmaa. Suurema osa Soome saadetavatest pakkidest moodustavad äriklientide pakid ning vähem on eraisikutest saatjaid. Soomes on ettevõttel 500 ning Eestis 85 pakiautomaati.

Eelmaa sõnul kaaluvad paljud Eesti kohalikud e-poed rahvusvaheliselt laienedes esimese võimalusena sisenemist Soome turule.

“Soomes on palju eestlastest tellijaid, kellele on meie e-poed juba varasemast tuttavad ning lihtsam on leida ka soome keelt valdavaid töötajaid,” põhjendas Eelmaa.

Põhjanaabreid eristab meist aga see, et nad on kodumaistele e-poodidele lojaalsemad. “Kui eestlased tellivad koguni 43 protsenti pakkidest välismaalt, siis soomlased alla 30 protsendi,” lisas ta.

Kõik Eesti ja Soome kaubanduskeskuste sisepindadel asuvad Itella SmartPOSTi sinised pakiautomaadid on valmistatud Eestis. Itella SmartPOST on Baltikumi ja Skandinaavia regioonis suurim pakiautomaaditeenuse osutaja.

Itella SmartPOST OÜ on osa Posti Grupist, mis pakub kaupade- ja informatsioonivoogude korraldamise lahendusi. Grupp tegutseb kirjade, informatsiooni ja kaupade logistika valdkonnas Põhja- ja Kesk-Euroopas ning Venemaal.

Lisainfo:

Risto Eelmaa

Itella SmartPOST OÜ tegevjuht

risto.eelmaa@itella.com

+372 5078691

http://www.smartpost.ee

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega