Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Meedia

Euroopa Parlament otsustas kaotada geoblokeeringud

October 21, 2021

- Author  

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Tõnu Väät
- Autor  
Tegevjuht

Euroopa Parlament otsustas teisipäeval kaotada geoblokeeringud tarbijatele, kes ostavad internetis Euroopa Liidu siseselt tooteid või teenuseid.

Uued reeglid võeti vastu 557 poolt- ja 89 vastuhäälega. Erapooletuks jäi 33 saadikut. Reeglid jõustuvad üheksa kuud pärast nende avaldamist Euroopa Liidu Teatajas. Enne vajavad need veel Euroopa Liidu Nõukogu ametlikku heakskiitu.

Uued reeglid tähendavad, et Euroopa Liidu tarbijad saavad teistest liikmesriikidest osta kaupu ja teenuseid samal moel kui koduriigis, seejuures ei tohi veebilehed kasutajatele nende asukoha alusel piiranguid seada või neid ümber suunata.

Reeglid ei laiene autoriõigustega kaitstud sisule, kuid kahe aasta pärast peab Euroopa Komisjon reeglid üle vaatama ja kaaluma nende laiendamist.


Allikas: ERR

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega