Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Influencerturundus Eesti noortele – soovitused ettevõtetele!

June 20, 2022

Kati Posti
- Author  
Projektijuht

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Kati PostiKati Posti
Tõnu Väät
Kati Posti
Kati Posti
- Autor  
Projektijuht
Tegevjuht
Soovitused ettevõtetele influencerite kaasamisel oma toodete tutvustamiseks noorte seas

1. Ärge valige suunamudijat vaid jälgijaskonna suuruse põhjal

Nagu uuringutes selgus, ei jälgi noored suunamudijaid sellepärast, et nad on tuntud. Sellest olulisem on, et jälgija saaks suhestuda oma jälgitavaga – neil on ühised huvid, hobid, sama vaade elule jne. Seetõttu on parim strateegia leida influencer, kelle huvid ja hobid kattuvad teie ettevõtte poolt pakutavate toodetega. Müües spordivarustust, leidke influencer, kes on teada oma sportlikkuse poolest. Raamatu reklaamimiseks leidke suunamudija, kes päriselt ka peab lugu lugemisest.

2. Tehke koostööd suunamudijatega, kes armastavad teie kaubamärki

Kui mõjutajad juba räägivad teie ettevõttest ilma igasuguse sponsorluseta, tähendab see, et neile meeldib teie bränd. Uuringus ilmnes, et kui influencer näitab toodet, ilma et saaks selle eest raha, tekitas see suurt usaldust nii influencer’i enda kui ka näidatud toote vastu.

3. Laske sõnum luua suunamudijal

Las influencer’il olla loominguline vabadus. Autentsus on oluline ja kui nad peavad teie etteantud teksti silp silbi haaval lugema, pole tõenäoliselt reklaamil mõtet. Muidugi pange paika juhised, kuid laske mõjutajal tuua esile oma isikupära, keelepruuk ja hääletoon.

4. Valige suunamudija, kes teeb koostöid pigem vähem

Noorte arvates vähendab suunamudija usaldusväärsust see, kui ta teeb liiga palju reklaampostitusi. Sedasi tuntakse, et influencer peab originaalsisu ja enda loomuliku elu näitamist vähemoluliseks kui rahalist tulu.

5. Kaaluge pikemaaegset koostööd

Sageli ei piisa sellest, et tutvustate oma pakutavat suunamudija kaudu kõigest üks kord. Selleks, et noortel tekiks ostuhuvi, soovivad nad kaupa näha mitmel korral.

Leia täispikk infograafik siit: Soovitused-ettevõtetele-influencerite-kaasamisel-oma-toodete-tutvustamiseks-noorte-seas

6. Kui võimalik, paku soodsamat asendustoodet

Internetist on võimalik kiiresti leida asendustooteid, kui suunamudija poolt pakutav ületab noore eelarvet. Tihtipeale on mõtlema panevaks hinnapiiriks 20-30 eurot. Kuid kvaliteetse toote eest ollakse valmis välja käima ka rohkem. Seega kui võimalik, mõelge kohe alguses mitme erinevas hinnaklassis toote reklaamimisele, mis annaks jälgijale valida endale sobivaimas hinnaklassis toode.

7. Pakkuge sooduskoodi

Noored ei teeni tihtipeale ise raha ja seepärast ei ole ka seda ressurssi ülemäära palju. Seetõttu meeldivad neile erinevad sooduskoodid. Kuigi alati ei ole parim strateegia jagada sooduskoodi paljudele erinevatele influenceritele, sest see võib tekitada nõutust, millist suunamudijat toetada läbi sooduskoodi kasutamise (noored teavad, et tihtipeale saavad suunamudijad ka isiklikku kasu, kui tema sooduskoodi kasutatakse).

8. Tehke toote kättesaadavus lihtsaks

Noored hindavad väga, kui reklaamitava toote soetamine on lihtne. Neile ei meeldi kallid ja esmapilgul varjatud kohaletoimetamise tasud, pikk ooteaeg ning keeruline leitavus. Veenduge, et eelpool mainitud info oleks noorele kiiresti leitav. Kõige lihtsam on teha seda suunamudija postituse juures oleva otselingiga maandumislehele, kus kõik see info on ühelt lehelt leitav.

Loe ka influencerturunduse uuringu kokkuvõtet!

Brit Mesipuu

www.milos.ee

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega