Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Uudised

Juuni- ja juulikuu pakiautomaatide monitooring

August 14, 2023

Tõnu Väät
- Author  
Tegevjuht

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Tõnu VäätTõnu Väät
Tõnu Väät
Tõnu Väät
Tõnu Väät
- Autor  
Tegevjuht
Tegevjuht

Juunikuus tellisid eestlased e-poodidest pakiautomaatidesse 1 074 962 pakki, mida on suisa 20,5% ja 182 000 pakki rohkem, kui eelmise aasta juunikuus.

Teistest poole suurema kasvu ehk 28% tegi Omniva, mis mahuliselt tähendab peaaegu poolt teiste kogumahust! Smartpost tegi 14,6% ning DPD 11,3% kasvu.

Juulikuus tellisid eestlased e-poodidest pakiautomaatidesse samuti üle miljoni paki, täpsemalt 1 046 000 pakki. Suurima kasvu eelmise aastaga võrreldes tegi DPD, 15,8%, Omniva 12,5%, Smartpost 9%.

Viimastel kuudel oleme monitooringusse liitnud ka uue tulija pakiautomaatide turul-Venipaki, kes lubab aasta lõpuks üle 100 automaadi Eestisse paigaldada on nende turuosa kogumahust veel 1% kandis. Juuni- ja juulikuu küllaltki suurt kasvu põhjustab peamiselt uute e-poodide ja turu loomuliku kasvu/laienemise faas, kui ka piiriülene e-kaubandus, mis on kasvanud. Eriti Omnival. Üldiselt kaubanduses on minimaalne kasv tervikuna kogu turu peale (jae-ja online müük kokku), mis iseloomustab ka suuri, nö vanasid tegijaid.

 

Eesti E-kaubanduse Liit

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega