Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Uudised

Juunikuu e-kaubanduse mahtude kokkuvõte

October 21, 2021

Tõnu Väät
- Author  
Tegevjuht

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Tõnu VäätTõnu Väät
Tõnu Väät
Tõnu Väät
Tõnu Väät
- Autor  
Tegevjuht
Tegevjuht

E-ostlemine moodustab juba pea 15% kaubandusest ning on 2 aastaga kasvanud 75%

Selle aasta juunikuus tehti Eesti Panga kinnitusel keskmiselt 123 000 e-ostu päevas, mida on 2,5 korda enam kui 2019 juunikuus. Päevas jäeti Eesti ja välismaa e-poodidesse eestlaste poolt keskmiselt 3,4 miljonit eurot, mida on 75% võrra enam kui kaks aastat tagasi!

Kui viie aasta eest tehti pangakaarti kasutades 97% ostudest füüsilistes müügikohtades ja vaid 3% e-poodides, siis sel kevadel (märtsis, aprillis) moodustas e-poodides tehtud ostude osakaal juba 14%. Tõenäoline on, et 2022 aastaks ületab e-kaubandus jaekaubanduse kogukäibest 20% piiri, kui arvestada igapäevast kasvu, ei ole 20% piirimäär üldse kaugel, lisas Eesti E-kaubanduse Liidu tegevjuht Tõnu Väät.

Piirangute leevendamine on viinud inimesed tavapoodidesse tagasi, kuid edaspidi võib oodata, et palju suurem osa ostusid sooritataksegi püsivalt e-poodides, kommenteerib Eesti Pank ning mida kinnitavad ka Emorie-kaubanduse seireuuringud.

Eesti elanikud tegid Eesti müügikohtades juunis keskmiselt päevas enam kui miljon kaardimakset 18,5 miljoni euro väärtuses. Kaardimaksete arv oli 10% ja käive 12% suurem kui eelmise aasta juunis. Ühtlasi on tegu juunikuiste rekordnäitajatega läbi ajaloo, nii e-kaubanduse kui ka üldse tarbimise osas. Samas on välismaal tehtud kaardimaksete maht piirangute tõttu endiselt madalseisus. Juunis maksti välismaal kaardiga ligi poole vähem kui kriisieelses juunis kaks aastat tagasi. Endiselt tehakse enim kaardimakseid Soomes, kus kriis mõjutas kaarditehingute mahtu suuresti seal elavate ja töötavate inimeste tõttu vähem kui teistes lähiriikides.

Pangakaarti kasutatakse üha enam nii Eesti kui ka välismaa e-poodides ostude tegemisel. Viiruskriisi tagajärjel kolisid ka paljud igapäevaostud (toidukaubad jm esmatarbekaubad) internetipoodi ning lisaks 75% e-kaubanduse kasvule on näha selget trendi jätkumist e-ostlemise kasuks nii lähitulevikus kui pikemas perspektiivis.

Juunikuus tellisid Eesti elanikud ettevõtetest pakiautomaatidesse 861 000 pakki, mida on pea 200 000 tükki ning 28,17% rohkem, kui 2020.a. juunikuus. Selge turuliider on jätkuvalt Omniva, kes on küll 1% kaotanud aastaga, kuid omab jätkuvalt ja kindlalt üle 50% kogu turu mahust. Kõige suuremat kasvu protsentuaalselt teeb DPD, kes on jõudsalt Smartpostile kandadele mahtudes astumas.

 

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega