Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Uudised

Kaubanduskoja ettepanek vabastada väiksemad ettevõtted pakendiaruande auditeerimisest leidis toetust

October 21, 2021

- Author  

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Tõnu Väät
- Autor  
Tegevjuht

Kaubanduskoda tegi hiljuti nii Keskkonnaministeeriumile kui ka Riigikogu keskkonnakomisjonile ettepaneku vabastada väiksemad ettevõtjad uuest pakendiaruande auditeerimise kohustusest.

Kuna auditeerimine läheb keskmiselt maksma 800-2000 eurot, siis mõistagi on see väiksemate ettevõtjate jaoks oluline lisakulu. Leidsime, et tänaseni pole analüüsitud, kas auditeerimisest saadav kasu on proportsionaalne võrreldes ettevõtja halduskoormuse ja kulude kasvuga.

Nii Keskkonnaminister kui ka Riigikogu keskkonnakomisjoni esimees nõustusid Kaubanduskoja ettepanekuga. Ministeeriumi sõnul on esmalt vaja välja selgitada väikeettevõtete osatähtsuse Eestis turule lastavast üldisest pakendimassist.

Analüüsi tulemuste põhjal on võimalik langetada otsus kohustuslikust pakendiauditist vabastamise piirmäära suuruse kohta. Samal arvamusel oli ka Riigikogu keskkonnakomisjoni esimees, kelle sõnul, kui auditeerimise kohustus on väikeettevõtetele siiski liiga koormav, tuleks see ära kaotada.

Kaubanduskoja arvamusega on võimalik tutvuda siin ja Keskkonnaministeeriumi vastusega siin.

Allikas: Kaubandus-Tööstuskoda

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega