Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Uudised

Kuidas kirjutada tulemuslikke kliendi tänu e-kirju?

October 21, 2021

Kati Posti
- Author  
Projektijuht

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Kati PostiKati Posti
Tõnu Väät
Kati Posti
Kati Posti
- Autor  
Projektijuht
Tegevjuht

Et klientidega häid suhteid säilitada ja neid ka edaspidi enda juures hoida, tuleb mõista, et teievaheline suhe ei lõppe pärast kliendipoolse makse sooritamist. Lühike tänu avaldav e-kiri aitab luua tugevaid kliendisuhteid ning võita lojaalseid kliente.

Seetõttu on oluline õppida kirjutama tulemuslikke ja kvaliteetseid tänu e-kirju. Kirja koostamine võtab vaid mõned minutid, kuid saavutatud efekt on oluliselt pikaajalisem. Täna jagab Smaily turundusjuht Tanel Rand kasulikke nippe, mille abil efektiivseid tänu e-kirju kirjutada. Esmalt vaatame aga, millega üldse tegu.

Mis on kliendi tänu e-kiri?

Kliendi tänu e-kiri on äriline suhtlus, mille abil ettevõte saab kliendile tema poolt sooritatud ostu või teenuse kasutamise eest tänu avaldada. Selline suhtlus aitab klientidega head ärilist suhet luua ja säilitada. Sedasorti kirju tasub saata nii esmakordsetele ostjatele kui juba pikaajalistele klientidele.

Lisaks olemasolevate klientidega hea suhte säilitamisele, aitab tänu e-kiri kaasa ka uute potentsiaalsete klientide leidmisele. See toimub ennekõike tänu soovitustele. Soovitustest tuleb aga siis juttu, kui klientide mulje ettevõttest on piisavalt hea, et seda konkurentidele eelistada. Tasub meeles pidada, et inimeste omavaheline suhtlus on alati parim turundusstrateegia.

Järelikult tuleb anda endast parim, et kliendid sinust ja sinu ettevõttest vaid head räägiksid. Tänu e-kirjade saatmine aitab brändist positiivset kuvandit luua.

Hoia asjad järjekorras

Loomulikult võib kliendi tänu e-kirjad mõningate nippide abil enda brändile omaseks muuta ja neid vastavalt soovile kohadada. On aga hea meeles pidada, et enamasti järgivad sedalaadi kirjad kindlat ülesehitust: pöördumine, kirjutamise põhjus, peateema lahkamine (sõltuvalt kirjutamise põhjusest), lõppsõna. Ära unusta kvaliteetse sisu olulisust!

Pöördumine ja lõppsõna

Kliendile saadetavates e-kirjades tasub asjad alati isiklikuks ajada. Personaliseerimine on see, mis ettevõtte kliendile lähemale viib. Parim viis on pöördumises kliendi nime kasutada ning ka lõppsõna konkreetsele tarbijale omaseks kohandada. Lisaks pead otsustama, kas soovid oma kirjades pigem vaba tooni hoida või läbini professionaalset joont järgida. Vastavalt võid avalöögiks valida kas:

 1. Lugupeetud / Hea (nimi) – professionaalsem;
 2. Tere / Hei (nimi)! – vabam vorm.

Sarnaselt võid ka lõppsõna veidi kohandada, valides kas “Parimate soovidega”, “Tervitades”, “Kõike head” jne. Seejärel lisa oma nimi ja ametikoht.

Mille eest sa tänulik oled?

Kui oled kunagi ametlike või poolametlike kirjade koostamisega kokku puutunud, tead ilmselt, et kirja alguses tuleks mainida kirjutamise põhjust. Kuna antud juhul on selge, et pöördumise põhjuseks on soov tänu avaldada, tasub avalöögina tuua välja see, miks just konkreetsele kliendile kirja saatnud oled. Lisaks peaksid näitama üles siirast tänulikkust nende toetuse eest. Kui tegemist on uue kliendiga, täna neid huvi ja otsuse eest sinu tootele või teenusele võimalus anda. Pikaajaliste klientide puhul rõhuta tänutunnet nende lojaalsuse eest.

Julgusta edaspidist suhtlust

Enne lõppsõna maini, et ootad põnevusega teie edaspidist koostööd ning võimalust kliendile ka tulevikus oma teenuseid osutada.  Sõltuvalt tegevusvaldkonnast võid abi pakkuda ning mõista anda, et oled kliendi jaoks alati olemas, kui vajadus peaks tekkima. Alati on hea idee pakkuda väikest sooduskoodi või kupongi, et motiveerida klienti sinu juurde peagi tagasi tulema.

Nipid parima tänu e-kirja koostamiseks

Kui kirja ülesehitus on paika pandud, vaatame üle mõningad nipid, mille abil parim tänu e-kiri kokku panna:

 • Ära lükka kirja saatmist edasi. Kõige targem on kliendi tänu e-kiri panna teele esimesel võimalusel. Kui kirjutad näiteks esmakordsele kliendile, proovi kiri ja sooduskood panna teele kohe pärast ostu vormistamist.
 • Ole siiras ja soe. Inimesed tunnevad võltsid emotsioonid ära ka läbi kirjasõna. Ei ole vaja just detailidesse laskuda, aga mõne lühikese lausejupiga tänulikkust üles näidates võidad kindlasti suurema poolehoiu. Kui suudad ka soojust edasi anda, tõuseb sinu kirja tulemuslikkust vaieldamatult veel mitu kraadi kõrgemale. Sinu bränd saab inimliku näo ja muudab kogu ettevõtte kliendile lähedasemaks.  
 • Ole personaalne. Mainisime juba, et klienti tuleks kõnetada nimepidi. Kasutades aga veelgi personaalsemat kõnepruuki, saad klientidega lähedasema suhte luua. Kasuta umbisikuliste pöördumiste asemel parem “mina, “sina”, “meie” viiteid. Ole sõbralik ja hooliv.
 • Kontrolli õigekirja ja välista släng. Su eesmärk on kõlada professionaalselt. Võta mõni minut ja taga, et kiri ka seda väljendab.
 • Loo meeldejääv kujundus. Saadetav e-kiri peab adressaadi tähelepanu võitma. Kasuta selleks silmapaistvat ja meeldejäävat disaini.

Kliendi tänu e-kirjade tüübid

On mitmeid olukordi, mis väärivad kliendile tänu e-kirja saatmist. Rääkisime juba sellest, kuidas näidata üles tänulikkust, kui klient on sinu tootest või teenusest huvitatud olnud. Tegelikult on tänuväärseid olukordi veelgi:

 1. Sünnipäeva e-kiri – Kui omad infot klientide sünnipäevade kohta, saada neile tähtsa päeva puhul sooduskood ja täna neid lojaalsuse eest.
 2. Erilise sündmuse e-kiri – Suurte pühade ajal tasub ka oma kliente õnnitleda. Jõulud ja uusaasta on siinkohal heaks näiteks.
 3. Aastapäeva e-kiri – Kui kliendisuhe on jõudnud mõne tähtsama aastapäevani, premeeri klienti sooduskoodi või väikese kinkekaardiga. Tee seda näiteks aasta pärast esimese ostu sooritamist.
 4. Ettevõtte tähtpäeva e-kiri – Kui sinu ettevõte tähistab oma kümnendat sünnipäeva, haara võimalusest oma pikaajaliste ja uute klientidega koos tähistada!
 5. Erilise pakkumise e-kiri – Kui annad klientidele võimaluse saada osa nt VIP-klientide klubist, saad luua just neile mõeldud pakkumisi. Lisaks võid kõige lojaalsematele klientidele uutest toodetest esimesena teada anda.

Kõik need olukorrad on head võimalused meiliturunduse kampaania läbiviimiseks. Tänu e-kirjade abil saad püsti panna kampaania, mis garanteeritult sinu klientidele positiivse tunde loob.

Lõpetuseks

Tänu e-kirjad annavad võimaluse näidata üles oma tänulikkust ja premeerida kliente nende lojaalsuse eest. Nad tunnevad ennast hinnatuna ja on sellevõrra veelgi motiveeritumad sinu tooteid ja teenuseid ka edaspidi kasutama. Pea meeles, et nemad on põhjus, miks sinu ettevõte üldse eksisteerida saab.

Tanel Rand
Smaily

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega