Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Uudised

Ligipääsetavuse nõuded ja juhend e-äridele

June 7, 2024

Tõnu Väät
- Author  
Tegevjuht

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Tõnu VäätTõnu Väät
Tõnu Väät
Tõnu Väät
Tõnu Väät
- Autor  
Tegevjuht
Tegevjuht

Baltikumis on tõenäoliselt rohkem, kui 200 000 inimest, kes on kas nägemis-liikumis vm puudega ning ei saa hästi iseseisvalt enamus e-poodides ostlemisega hakkama. Näiteks ainuüksi Eestis on umbes 48 000 puudega inimest vanuses kuni 62 aastat ning umbes 317 000 eakat (vanus 63+).

Ligipääsetavusnõuded hakkavad kohalduma alates 28 juunist 2025 osutatavale teenusele, muuhulgas kõikidele veebilehtedele ehk e-poodidele, mille kaudu teenust ja kaupa vahendatakse. Seega peab sinu e-pood alates juulist 2025 vastama ligipääsetavuse nõuetele!

Erisuse alla lähevad mikroettevõtjad (alla 10 töötaja ja aastakäive ega aastane bilansimaht samaaegselt ei ületa 2 miljonit €). Mis tähendab, et mikroettevõtja ei pea ligipääsetavuse nõudeid täitma!

Digiligipääsetavuse nõuded ja standardid leiad siit:

https://ttja.ee/digiligipaasetavuse-tagamine/nouded

20 punktist koosneva digiligipääsetavuse juhendi leiad siit:

https://cdn.prod.website-files.com/606d887c84f615f26e673155/666300827fcefb1919969fee_ligip%C3%A4%C3%A4setavuse%20juhend.pdf

Veebinari digiligipääsetavusest leiad SIIT

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega