Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Statistika ja e-uuringud

Maikuu pakiautomaatide maht

October 21, 2021

Kati Posti
- Author  
Projektijuht

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Kati PostiKati Posti
Tõnu Väät
Kati Posti
Kati Posti
- Autor  
Projektijuht
Tegevjuht

Maikuus liikus Eesti pakiautomaatidesse (eraisikute poolt ettevõtetest tellitud) 1 070 000 pakki, mida on 25,4% ja 217 307 pakki rohkem, kui mais 2020.a. Tuleb tõdeda, et 2020.a. maikuus kasvas pakiautomaatide maht pea 200% ja üle 500 000 paki võrreldes 2019.a. ning siit tulenevalt käesoleva aasta maikuu kasv 25,4% ei ole üldse paha. Arvestades veel juurde kaubanduskeskuste avamise maikuus.

Suurim turuosa ja selgelt üle 50% kogu pakiautomaatide pakkide mahust kuulub kindlalt Omnivale.

Maksekeskuse (kes E-kaubanduse Liidu hinnangul vahendab vähemalt 50% kogu Eesti turu e-kaupade maksetest) käive suurenes käesoleva aasta maikuus 13%, 2020.a. mais oli aga 129% kasvu.

Viimase aasta selge trend näitab pakkide mahu mõnevõrra suuremat kasvu käibest, mille tingib üksikute toodete ja rohkemate pakkide tellimine võrreldes varasema ajaga. Poole juunikuu prognoos näitab juuniks 30%list kasvu.

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega