Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Uudised

Maikuu pakiautomaatide mahtude monitooring

July 3, 2024

Tõnu Väät
- Author  
Tegevjuht

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Tõnu VäätTõnu Väät
Tõnu Väät
Tõnu Väät
Tõnu Väät
- Autor  
Tegevjuht
Tegevjuht

Maikuus tellisid eestlased pakiautomaatidesse ettevõtetest 1,36 miljonit pakki, mida on 8,4% ja 105 000 pakki rohkem, kui aasta tagasi maikuus. Eelmise aasta maikuus oli 14% kasvu.

Kõige suuremat kasvu teeb turule siseneja Venipak, 186%, kuid olgu öeldud, et nende turuosa on 1,7% ehk siinkohal kasvuprotsenti ei ole õige vaadata. Venipakil on õige pea 200 automaati üle Eesti ning automaatide arvult 2/3 konkurentide mahust, ei kasva turuosa eriliselt- kas siin võib olla tegu konkurentide sissetöötanud kliendibaasi, üleküllastunud automaatide turu võ muuga on keeruline öelda. Fakt on see, et lihtsalt samamoodi konkurentidega turule sisenejad Venipak ja Unisend (Leedu post) ei suuda kasvatada ja kasvada DPD, Smartposti ja Omniva kõrvale olulisteks tegijateks, ilma midagi teistmoodi pakkuma/tegema hakkamata või siis tuleb aastaid pingutada.

Suurtest turuosalistest tegi maikuus kõige suuremat ja arvestatavat kasvu nii mahus kui protsentuaalselt DPD, kasvatades mahtu suisa 20%. Smartpost tegi kasvu 7%, Omniva 4,8%.

Omniva turuosa püsib jätkuvalt stabiilselt suurim, läks maikuus DPD Smartpostist turuosas ette, kerkides number kaks turuosaliseks. Pakimahu kasvust suurem osa tuleb jätkuvalt Aasiast, Temu, AliExpressi jt arvelt.

 

Pakimonitooringut teostab Eesti E-kaubanduse Liit koostöös turuosalistega.

 

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega